Застосування сили, затримання, зупинка транспорту: у ТЦК розповіли, що заборонено робити їхнім співробітникам
Перелік достатньо великий
Речник Полтавського обласного територіального центру комплектації та соціальної підтримки майор Роман Істомін в інтерв’ю “Телеграфу” відповів, що заборонено робити співробітникам ТЦК СП.
“(Заборонено – прим.) застосовувати силу до того, хто відмовляється розписуватися у повістці: утримувати його, бити. Заборонено затримувати особу і проти її волі доставляти у поліцейський відділок чи в ТЦК у разі відмови від повістки або після її вручення.
Вони не мають права забирати документи, телефон, заходити на приватну територію без поліції і без підстави. Також не мають права зупиняти громадський транспорт та інші засоби пересування з метою роздачі повісток. Хоча на блокпостах у разі потреби перевірити документи водієві можуть вручити повістку.
Цьогоріч у Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки були внесені правки, які дозволяють вручати повістки військовозобов’язаним не тільки в межах ТЦК, де вони стоять на обліку, а в будь-якому місті, районі чи області України”, – зазначив він.
Також він зазначив, що повістка вважається врученою лише тоді, коли вона підписана громадянином, якому адресується.
“Залишена у поштовій скриньці, передана через родичів, сусідів тощо повістка не має юридичної сили”, – додав він.