Пригоди

СБУ на Миколаївщини знешкодила агентурну мережу російського гру, яка діяла на оборонному заводі

Зловмисники збирали розвіддані про кількість та види військової техніки Сил оборони

Цей материал також доступний

Контррозвідка Служби безпеки України провела багатоетапну спецоперацію, у результаті якої на Миколаївщині нейтралізовано агентурну мережу головного управління генштабу зс рф, про що повідомив прес-центр СБУ.

Зловмисники збирали розвіддані про кількість та види військової техніки Сил оборони, яка прибуває до регіону, зокрема для ремонту і техобслуговування. Резидентом (керівником) ворожої групи виявився працівник місцевого оборонного підприємства, якого російська розвідка завербувала ще під час його навчання у військовому інституті колишнього срср. З того часу він перебував у “режимі очікування” і був “розконсервований” після початку повномасштабного вторгнення рф.

Відповідно до інструкцій російського гру резидент створив власну агентурну мережу на території південного регіону. До її складу залучив свою дружину, з якою працював на оборонному заводі, та ще двох знайомих: з Миколаєва та Очакова.

Таким чином зловмисники діяли за двома основними напрямками розвідувально-підривної діяльності.

На першому – було задіяно подружжя російських агентів, які збирали інформацію про наявні зразки і технічний стан українського озброєння на оборонному підприємстві.

Для цього використовували свій доступ до його секретної документації та інших закритих відомостей режимного об’єкта.

Ще двоє ворожих агентів відслідковували місця базування та маршрути переміщення підрозділів ЗСУ, які залучені до оборони регіону або контрнаступальних операцій на південному фронті.

Отримані дані російська агентура передавала своєму резиденту, а він вже мав “звітувати” перед “куратором” з гру. Для комунікації використовували анонімні чати в одному з месенджерів.

Однак, контррозвідники СБУ спрацювали на випередження – своєчасно викрили агентурну мережу рф і затримали всіх її чотирьох учасників на спробі передачі розвідданих агресору.

Під час обшуків у зловмисників вилучено російські документи, заборонену комуністичну символіку та незареєстровану зброю.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили трьом затриманим про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).

Четвертому фігуранту інкриміновано ч. 2 ст. 114-2 Кримінального кодексу України (несанкціоноване поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння, бойових припасів в Україну, рух, переміщення або розміщення ЗСУ).

Наразі всі вони перебувають під вартою. Триває розслідування. Зловмисникам загрожує довічне ув’язнення.

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button