Пригоди

На Миколаївщині зареєстрували 5 випадків сексуального насильства, скоєного російськими окупантами

В Україні з початку війни зафіксовано 225 таких випадків

Цей материал також доступний

В Україні станом на 11 серпня від початку повномасштабного вторгнення зафіксовано 225 випадків сексуального насильства, скоєного російськими військовими злочинцями. Про це агентству “Укрінформ” повідомили в Офісі генерального прокурора. Щодо чоловіків скоєно 79 таких злочинів, щодо жінок – 146, щодо неповнолітніх – 13 (12 дівчат та 1 хлопець), розкрито 64 факти злочинів.

Найбільшу кількість випадків сексуального насильства зафіксовано в Херсонській області – 68, у Київській – 52, у Донецькій – 55, у Харківській – 20, у Запорізькій – 15, у Чернігівській – 5, в Луганській – 3, у Миколаївській – 5, у Сумській області – 2.

Серед цих злочинів – зґвалтування, каліцтво або насильство над статевими органами, примусове оголення, погрози та спроби зґвалтування, примус дивитися на сексуальні знущання з близьких осіб.

Як повідомив Укрінформу генеральний прокурор Андрій Костін, у розслідуванні воєнних злочинів ОГП впроваджує “найкращі світові практики – це стосується як методів документування і переслідування злочинів війни, так і таких важливих напрямів, як правосуддя, дружнє до дитини, імплементація Кодексу Мурад (Кодекс Мурад – “Глобальний кодекс поведінки для осіб, які збирають та використовують інформацію про систематичне сексуальне насильство в умовах конфлікту”. У ньому йдеться про права потерпілих на гідність, приватність, безпеку, доступ до правосуддя, на правду та ефективний юридичний захист тощо. Перше і найголовніше у ньому – до постраждалої особи необхідно ставитися з повагою. Його авторка – іракська правозахисниця, Нобелівська лауреатка миру 2018 року, жінка, яка пройшла через тортури, смерть рідних і сексуальне насильство ІДІЛ Надя Мурад – Ред.).

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button