ПригодиСуспільствоТема дня

Премії, надбавки і допомога на оздоровлення: які зарплати отримують Сєнкевич та його заступники

Паски затягнули не всі

Цей материал також доступний

На початку повномасштабного вторгнення Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич заявив, що через відсутність доходів до місцевого бюджету доведеться скоротити зарплати працівникам мерії. До рівня мінімальної, нібито, мали зменшити платні всіх працівників бюджетної сфери, в тому числі самого міського голови та його заступників.

Журналісти Нікцентру з’ясували, що війна на заробіток топ-посадовців Миколаївської міськради, незважаючи на слова мера, не тільки не вплинула, але й навпаки – покращила їх матеріальний стан. Фактично “мінімалку” ж отримували працівники критичних підприємств міста.

Дізнатися, які заробітні плати у міській раді нараховували очільнику міста та його заступникам, вдалося далеко не з першого разу. Кілька разів журналістам чиновники відмовляли у наданні відповіді на запит через формальні причини. Згодом зʼясувалося, що у мерії зникла комп’ютерна техніка та інші цінні речі на майже 3 млн грн, серед яких був і комп’ютер бухгалтера, де зберігали дані про нарахування виплат працівникам. Після позову журналістів суд зобов’язав чиновників надати інформацію про заробітні плати. Тож у міськраді знайшли дані про зарплати, незважаючи на зниклий комп’ютер.

зарплаты мэра Сенкевича и заместителей за 2022 г.

 

Разом з міським головою воєнним Миколаєвом керували п’ять заступників. Перший заступник міського голови Віталій Луков займає цю посаду з початку 2021 року. В кінці того ж року йому майже два місяці довелося виконувати обов’язки міського голови, коли мер Олександр Сєнкевич опинився на лікарняному ліжку.

Згідно з відповіддю на запит журналістів, під час повномасштабного вторгнення Віталій Луков отримував зарплату від 48 до 80 тис. грн. Найбільше виплат, а саме 115 тис. грн, він отримав у серпні 2022 року завдяки допомозі на оздоровлення – 57 тис. грн. Ще одну допомогу, 14,6 тис. грн для вирішення соціально-побутових питань, Луков отримав на початку минулого року.

Оклад першого заступника миколаївського мера складає 14,6 тис. грн. Також Віталію Лукову щомісячно нараховували премію 12-43 тис. грн та надбавку 12-18 тис. грн.

Віталий Луков

Скандальний заступник з питань житлово-комунального господарства та будівництва Сергій Коренєв протягом 2022 року поєднував цю посаду з кріслом директора міського департаменту ЖКГ. Підозрюваний у корупції чиновник щомісяця отримував 20-28 тис. грн премії та до 20 тис. грн надбавки. Загалом заробітна плата Коренєва складала від 52 до 62 тис. грн.

У листопаді минулого року Коренєв звільнився з департаменту ЖКГ, однак це не позначилося на його платні. Він отримав 79 тис. грн у грудні та 48 – у січні 2023 року. З цієї суми премія склала 45 та 23 тис. грн відповідно.

Сергій Коренєв з мером

Протягом повномасштабного вторгнення отримували премії та допомогу на оздоровлення й інші заступники міського голови Миколаєва.

Заступнику міського голови з гуманітарних питань Анатолію Петрову протягом 2022 року нараховували 53-113 тис. грн заробітної плати. Він в команді заступників Олександра Сєнкевича з початку 2021 року. До того чиновник працював головою Баштанської районної ради.

Крім окладу в розмірі 14 тис. грн, чиновник отримував щомісячну премію, зазвичай 16-19 тис. грн. Однак у грудні заступника мера преміювали на 43 тис. грн. Крім цього, Петров щомісячно отримував 17,6 тис. грн надбавки, а також одноразово 55 тис. грн допомоги на оздоровлення у серпні.

Анатолій Петров
Анатолій Петров

З середини 2021 року посаду заступника з питань енергоефективності та впровадження інноваційних технологій займав Дмитро Лазарєв. На початку повномасштабного вторгнення він мобілізувався до війська, тож з березня йому нараховували середню зарплату на цій посаді – 63-66 тис. грн. У липні Лазарєв звільнився з посади заступника міського голови Миколаєва.

Дмитро Лазарєв

Зарплата заступника з земельних питань Юрія Андрієнка складала протягом минулого року 48-81 тис. грн, з яких оклад 14 тис. Також Андрієнко щомісячно отримував 12-37 тис. грн премії та близько 20 тис. надбавки, винятком став період з травня до серпня, коли чиновник був на лікарняному.

В липні Андрієнко отримав 14 тис. грн матеріальної допомоги.

Юрій Андрієнко
Юрій Андрієнко

У лютому 2022 року міському голові Миколаєва Олександру Сєнкевичу нарахували 57 тис. грн заробітної плати. Приблизно такою ж вона залишалася до кінця року. Оклад в розмірі 16,4 тис. грн регулярно доповнювали надбавки, в середньому 19 тис. кожного місяця.

Щомісячна премія мера протягом року війни складала 15-32 тис. грн. У серпні він отримав додаткові 76,4 тис. грн у якості оплати планової відпустки та допомоги на оздоровлення, тобто за місяць йому нарахували 113 тис. грн.

Приблизно таку ж зарплату, як у 2022 році, Олександр Сєнкевич отримував і в попередні роки. У 2021 році меру Миколаєва в середньому нараховували 56 тис. грн, що в 2-3 рази більше, ніж було у міських голів Одеси та Херсона.

Олександр Сєнкевич
Олександр Сєнкевич

Керівництво міської ради працювало в умовах загрози оточення Миколаєва та постійних обстрілів, тож грошові надбавки можуть бути прийнятними. Однак звичайні працівники комунальної сфери та критичних підприємств, які залишалися у Миколаєві в найбільш небезпечні місяці, отримували досить невеликі зарплати. Ці люди ліквідовували наслідки обстрілів та підтримували життєдіяльність інфраструктури міста, часто ризикуючи власним здоровʼям та життям.

Миколаївський обласний центр зайнятості протягом 2022 року періодично публікував вакансії підприємств з зазначенням рівня зарплати. На МКП «Миколаївводоканал» слюсарям аварійно-відновлювальних робіт пропонували зарплату в розмірі 9 тис. грн., якщо вирахувати податки, то чистими буде 7 тис. грн.

Спеціалісти ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» ремонтували котельні та теплові мережі у Миколаєві за 8-10 тис. грн офіційної зарплати. «Чистими» виходить трохи більше за мінімальну платню – 6,5-8 тис. грн.

А на АТ «Миколаївобленерго» електромонтерам оперативно-виїзних бригад, які під обстрілами ліквідовували поломки ліній електропостачання, нараховували трохи більше 10 тис. грн., тобто 8 тис. грн. “чистими”.

Керівництво Миколаївської міської ради, попри власні обіцянки «затягнути паски» під час війни, продовжило отримувати премії, надбавки і матеріальну допомогу із бюджету протягом року повномасштабної війни. Не обмежували себе у додаткових виплатах і топ-чиновники обласної військової адміністрації.

Читайте новини першими

Связанные статьи

4 комментариев

  1. Апплодисменты, бурные овации.
    А дальше последуют какие-то меры?
    Паски затягнуть лише на шиї у горожан.

  2. А яка цікаво зарплата у цей же час була у керівників цих підприємств? Я думаю не менша ніж у керівників міста. До того ж ці підприємства не є бюджетними установами, а комунальними, які працюють самі на себе та всі їх витрати враховуються в тарифах на послуги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button