Суспільство

У Миколаєві за війну зареєструвалось близько 34 тисяч внутрішньо переміщених осіб

Їх забезпечували житлом, одягом, гуманітарною допомогою та ліками

Цей материал також доступний

Співробітники територіальних центрів соціального захисту населення у Миколаєві з початку війни зареєстрували близько 34 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Про це заявив директор депертаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міськради Сергій Василенко під час брифінгу, передає видання “Преступности.НЕТ”.

“З початком війни у нас побільшало функцій. Ми почали реєструвати та видавати довідки внутрішньо переміщених осіб. Ми видали такі довідки близько 34 тисячам осіб, 20 тисяч з них отримали і продовжують отримувати виплати з державного бюджету. Багато людей – це мешканці Херсону, масовий потік звідти пішов, коли звільнили місто від окупантів. Наразі Миколаїв досі прифронтове місто, але сподіваємось, що незабаром окуповані території звільнять”, – заявив Василенко.

За його словами, в місті працює два центри для ВПО – їх облаштували у міських дитячих садках. Протягом війни там постійно проживало 180-200 людей. Окрім проживання, переселенців було забезпечено трьохразовим х арчуванням.

“Ми постійно працюємо з ВПО, надаємо площадки для громадських організацій – ООН, “Віра. Надія. Любов”, “Червоний Хрест”. Наші теріторіальні центри постійно видають переселенцям одяг. Людям з дітьми, які зареєструвались в нас як переселенці, ми видаємо канцтовари, обігрівачі, тепловентилятори, продуктові набори. Окрім цього за допомогою “Червоного Хреста” ми видавали переселенцям ліки, потім цим став займатися повністю “Червоний Хрест”. Однак, вони не можуть у повній мірі забезпечити всіх необхідними медикаментами, у цьому є трохи проблема”, – розповів Сергій Василенко.

Також переселенців розміщали у обласному центрі ВПО та нашому геріатричному пансіонаті. Зараз депаратмент соцзахисту активно працює над реалізацією програми створення дитячого містечка. До того ж, нещодавно відкрили хостел на Театральній, але там будуть розміщувати наших містян, які у результаті обстрілів втратять житло.

На уточнюче питання, чи надавали психологічну допомогу переселенцям, Сергій Василенко відмітив, що цим займається центр соціальних служб, бо у депаратменті соцзахисту немає психологів у штаті. Але вони надавали юридичну допомогу переселенцям.

Читайте новини першими

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button