Тема дня

Зеленський підписав закон про компенсацію за знищене та пошкоджене житло

Президент Володимир Зеленський підписав закон про компенсацію за пошкоджене та знищене внаслідок бойових дій нерухоме майно.
Про це йдеться в картці законопроєкту на сайті парламенту.

Нагадаємо, цей закон запроваджує компенсацію за пошкодження/знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів та диверсій, спричинених військовою агресією росії. Але тільки тих, які сталися з 24 лютого 2022 року. Окрім того, закон не поширюватиметься на об’єкти, що станом на 24 лютого були на тимчасово окупованій території.

Яка компенсація передбачається?

За пошкоджене майно грошової компенсації не буде. Натомість пропонується відновлення через будівельні роботи та/або надання будівельних матеріалів для них.

За знищене майно надається житловий сертифікат — цей документ підтверджує гарантії держави профінансувати придбання квартири або іншого житлового приміщення (зокрема, такого, що буде споруджене в майбутньому) в обсязі визначеної суми.

Власникам знищеного будинку садибного типу, садового чи дачного будинку надається вибір — отримати житловий сертифікат на купівлю квартири/будинку або грошову компенсацію, яку будуть перераховувати на рахунок зі спеціальним режимом використання для фінансування будівництва.

Житловий сертифікат може використати лише його власник або його спадкоємець, він не може бути відчужений третім особам. Використати сертифікат можна протягом 5 років із дня його видання.

Шукати й обирати квартиру треба буде самостійно. Отримувач компенсації не має права відчужувати нове житло впродовж 5 років.

Купувати нове житло можна й за допомогою кількох житлових сертифікатів. Якщо ціна квартири є нижчою за суму сертифіката, решту грошей виплачуватимуть уже з коштів, отриманих від рф для відшкодування збитків. Якщо більшою — отримувач сам сплачує різницю.

Як отримати компенсацію?

Як зазначає Мінінфраструктури, подати заяву на компенсацію можна буде через «Дію», ЦНАП, органи соцзахисту або ж нотаріуса.

Рішення щодо надання компенсації будуть ухвалювати органи місцевого самоврядування, які створюватимуть відповідні комісії. Вони розглядатимуть заяви, проводитимуть огляд зруйнованого житла та визначатимуть суму компенсації.

Розмір компенсації вираховуватиметься відповідно до спеціальної методики, яку зараз розробляє уряд.

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button