Економіка

Visa та MasterCard йде з криптовалютного ринку

Зручність здійснення платежів – важлива умова для комфортної торгівлі цифровими активами. Але представники платіжних систем Visa та MasterCard заявили про те, що припиняють партнерство з криптовалютними проектами, поки ситуація на ринку не стане зрозумілою.

Це пов’язано з тим, що кілька компаній, які займаються криптовалютою, зазнали краху. Одним із прикладів є компанія FTX, з якою Visa співпрацювала для створення платіжного шлюзу. Разом із фахівцями рейтингу обмінників Scanbit спробуємо розібратися, що трапилось та до чого призведе таке рішення.

Актуальність проблеми

Провідні фірми з обробки платежів Visa та MasterCard приняли рішення відмовитися від криптовалюти на тлі краху кількох відомих криптовалютних фірм. За інформацією Reuters, платіжні системи вирішили призупинити запуск послуг та продуктів, які пов’язані з криптовалютою, доки стан ринку не стабілізується. Наближені люди заявили, що фірми-гіганти з обробки платежів чекають на покращення ситуації в питанні регулювання криптовалюти.

Visa та криптовалютний світ

Необхідно відзначити, що Visa – це велика платформа для обробки платежів, яка має понад 70 партнерських відносин з фірмами, орієнтованими на криптовалютний ринок. Крім цього, у жовтні 2022 року платіжна система стала партнером компанії FTX, яка у листопаді 2022 року збанкрутувала.

Компанії з обробки платежів планували пропонувати дебетові картки фактично у 40 країнах, включаючи Латинську Америку, Азію та Європу. А користувачі зі США могли зв’язати свою банківську картку безпосередньо з криптовалютним рахунком FTX. Але це партнерство було неуспішним та припинилося фактично за місяць, коли криптовалютна біржа оголосила про своє банкрутство.

Крім цього, представники Visa заявили про те, що крах відомих компаній, які працюють у криптовалютній галузі, стали черговим доказом того, що перед нами ще довгий шлях, перш ніж криптовалюта стане повноцінним учасником світового фінансового ринку для здійснення платежів та фінансових послуг. Але також зазначили, що невдачі не впливають на стратегію фірми по відношенню до цифрових валют.

MasterCard та криптовалютний світ

Водночас компанія MasterCard не стала чимось особливим у просторі цифрових активів. Це фірма, яка поряд із Visa налагодила кілька партнерських відносин на криптовалютному ринку. Одним із контрактів стала партнерська угода з Nexo.

Ідея полягала в тому, щоб запустити першу платіжну систему з криптовалютою. Спочатку картку було надано виключно для кількох країн Європи. Це дало можливість користувачам таких карт витрачати свої цифрові активи без необхідності виводити криптовалюту з рахунків.

Також платіжний гігант співпрацював із великою американською криптовалютною біржею Coinbase. Партнерська угода була зосереджена на обробці платежів NFT, даючи можливість користувачам біржі використати власні банківські картки з метою придбання NFT. Вони заявляли про те, що їхні сили, як і раніше, зосереджені на класичній технології блокчейну, щоб її можна було використати з метою вирішення поточних проблем та створення максимально ефективних систем.

Але незважаючи на всі ці гучні заяви, буквально минулого тижня MasterCard уклали партнерські відносини з Web3-провайдером Immersve. А трохи раніше компанія-гігант заявила про співпрацю з блокчейном Polygon. Основна мета співпраці – підготовка спільного інкубатора для музичних стартапів на базі Web3.

Очевидно, що крах FTX та інші неприємності підірвали довіру представників компаній Visa та MasterCard до криптовалюти. Тим не менш, вони продовжують співпрацювати з криптовалютними проектами і, можна бути впевненим, що співпраця продовжується, але з акуратним підходом.

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button