СуспільствоТема дня

"Діючий тариф вже не покриває витрат "Миколаївводоканала", - директор Дуденко

Міськрада виділяє щомісяця 25 мільйонів гривень, щоб тримати діючий тариф

Цей материал також доступний

Борги мешканців Миколаєва за водопостачання перевищують 230 мільйонів гривень, при цьому діючий тариф вже не покриває витрат “Миколаївводоканала”. Про це на брифінгу 3 березня 2023 року розповів генеральний директор підприємства Борис Дуденко, – передає видання “Преступности.НЕТ”.

Тариф зараз не відповідає економічному обґрунтуванню. Мешканці кажуть: “Чому беруть кошти як за питну воду, а подається технічна вода?” Хочу сказати, що для того, щоб забезпечити централізовану подачу води і водовідведення, витрати є такими ж самими, а подекуди навіть збільшуються, це в частині аварій. Для того, щоб запустити насос, треба використати електроенергію. Щоб відремонтувати пошкоджену трубу, потрібно паливно-мастильні матеріали, матеріали для ремонту, заробітна платня працівників, які рік працювали і продовжують працювати в дуже небезпечних умовах. В такій гарячій фазі війни, коли у Миколаєві було небезпечно, то наші працівники працювали і в бронежилетах, і в касках, ми намагалися їх забезпечити цими засобами, щоб хоч частково мінімізувати ті ризики, з якими вони стикалися при проведенні робіт.

Протягом року були і влучання на наші об’єкти, страждали наші працівники, наша техніка, наше обладнання. Від прямих ушкоджень наші об’єкти постраждали десь на 50 мільйонів гривень, але ця сума дуже відносна, тому що ми зараз не можемо до кінця порахувати, яку суму нам доведеться витратити, щоб відновити нашу систему після використання солоної води”, – сказав Дуденко.

За його словами, водоканал з розумінням ставиться до тяжкого фінансового стану абонентів і йде на зустріч боржникам, які можуть звернутися до абонентського відділу щодо реструктуризації заборгованості на зручних умовах.

Великою проблемою є борги населення. Всі розуміємо, що платоспроможність населення дуже впала і сьогодні важко знайти кошти, об сплатити за ці послуги. Але, по-перше, хочу подякувати громадянам, які вишукують цю можливість, по-друге, хочу запросити тих, хто не розуміє як впоратися з цією ситуацію, до абонентського відділу, щоб ми змогли знайти порозуміння в плані реструктуризації заборгованості і на прийнятних умовах могли погасити борги, які виникли”, – сказав він.

По словам Дуденка, витрати підприємства зростають через ряд факторів, і утримувати діючий тариф на воду вже складно. Наприклад, у минулому році тільки за електроенергію водоканал заплатив близько 147 мільйонів гривень.

“Загальний борг населення на сьогоднішній день складає понад 230 мільйонів гривень. Це дуже критично і важливо для підприємства, щоб ми могли забезпечувати нашу життєдіяльність. У зв’язку з тим, що яка проблема у нас виникла з водою, що немає у нас води, міською радою було прийнято рішення, що ми не будемо підвищувати тариф у минулому році.

Міська рада зараз виділяє щомісяця 25 мільйонів гривень, щоб ми змогли тримати цей тариф і його не підвищувати. Але хочу сказати, що і цих коштів вже недостатньо. У нас є значні борги перед енергопостачальними компаніями, перед постачальниками обладнання, сировини і таке інше”, – зазначив він.

Нагадаємо, в грудні 2022 року повідомлялося:
Борг миколаївців перед водоканалом складає 230 мільйонів гривень

Читайте новини першими

Связанные статьи

Один комментарий

  1. Як і завжди, програють ті,хто сплачуе за тарифами.Ім ще піднімуть, а хто не платить і далі не платитимуть, бо е надія, що після війни все спишеться.

    ы

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button