На Миколаївщині замінованими залишаються ще 10% територій
Починаючи з 24 лютого 2022 року фахівцями вилучено 8794 одиниці вибухонебезпечних предметів
Близько 10% територій Миколаївської області залишаються замінованими, про що повідомляє управління екології та природних ресурсів Миколаївської ОДА, посилаючись на сервіс протимінної діяльності ДСНС. Починаючи з 24.02.2022 року фахівцями вилучено 8794 одиниці вибухонебезпечних предметів.
“Масоване застосування різних типів боєприпасів, окрім жертв серед населення, руйнування інфраструктури призводить до забруднення довкілля. Унаслідок розриву боєприпасів будь-якого калібру відбувається часткова хімічна реакція, що призводить до забруднення ґрунту та атмосфери. У землі залишається частина металевих уламків і речовин, що не прореагували. Найчастіше оболонки боєприпасів виготовлені з чавунного сплаву, до якого, окрім заліза та вуглецю, додають сірку та мідь. Артилерійські снаряди калібру 120 мм і 152 мм дають відповідно 1600-2350 і 2700-3500 уламків масою від 1 г, – такі дані наводять на ресурсі “Екополітика”. Хімічні елементи з поверхні уламків окислюватимуться, надходитимуть у кругообіг речовин довкілля та включатимуться в трофічні ланцюги”, – зазначили в управлінні екології.
Читайте також:
- “І ми всі семеро лежимо”: дачники з Миколаєва підірвалися, розглядаючи “дзвіночки”
- На Миколаївщині продовжують лагодити газові мережі – до деяких не можна дістатися через міни
- “Скоро почнуть працювати сапери”: дачники за селом Лупареве кілька місяців страждають без газу, чекаючи на розмінування території