Суспільство

"Кремація стала дуже популярною", - у Корабельному районі планують створити колумбарій

Про це розповів Олександр Сєнкевич (ВІДЕО)

Міська рада розробляє план створення меморіального сектору для миколаївців, які загинули внаслідок повномасштабної війни. Одним із розглянутих варіантів – облаштування колумбарію. Про це розповів Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич в ефірі програми “НІС ТВ“.

Мер заявив, що за минулий рік до міськради звернулося понад 200 осіб із проханням облаштувати місця на кладовищі для зберігання урн із прахом померлих.

– Перше завдання – створення колумбарію. Тільки за минулий рік понад 240 осіб звернулося з питанням про те, щоб десь зберігати урну з прахом кремованих людей. Останнім часом кремація стала дуже популярною. Особисто я – за кремацію. Навіть коли почалися активні бойові дії, попросив своїх близьких, щоб мене кремували. Плануємо створити два місця колумбарію: на Мишково-Погорілівському цвинтарі та також на “Жуковському” в Корабельному районі, – зазначив Олександр Сєнкевич.

Мер розповів також, що зони кладовищ, де будуть поховані герої, які віддали життя, захищаючи рідні землі, будуть опрацьовані разом з архітекторами та дизайнерами. Презентація проекту буде представлена миколаївцям.

“По-друге, найближчим часом ми вийдемо з програмою щодо загиблих бійців. У нас є на Матвіївському кладовищі сектори, ми хочемо організувати їх, щоб вони були в одному стилі. Щоб це були не якісь там огорожі з лавкою, так як це робиться на Західній Україні. Також плануємо зробити на староруському кладовищі, будемо, мабуть, працювати з дизайнерами й архітекторами, щоб в одному з місць зробити одну зону, де ми зможемо ховати героїв. Туди не потрібно буде їхати 8 годин, вона буде в місці, де можна буде легко туди зайти і пом’янути тих, хто віддав найцінніше, що в них було – своє життя, щоб ми жили в місті Миколаєві. Ця робота триває, найближчим часом думаю, буде презентація того, що ми плануємо зробити. Хотілося, щоб усі питання, які стосуються смерті чи похорону, вони всіх лякають, і налякані люди починають нести різну ахінею в коментарях, “не потрібно/не треба”. Ми поспілкуємося з усіма фахівцями, які знають і законодавчу базу, і як це має виглядати, і зробимо презентацію миколаївцям”, – резюмував він.

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button