Пригоди

Двох мешканок Снігурівки оголосили в розшук - під час окупації допомагали впроваджувати "стандарти освіти" росії

Під час окупації міста підозрювані вступили у злочинну змову з окупантами

Цей материал також доступний

Двом мешканкам Снігурівки заочно повідомлено про підозру за фактом колабораційної діяльності – жінки допомагали окупаційній владі впроваджувати стандарти освіти росії, про що повідомляє прокуратура Миколаївської області.

Під час окупації міста підозрювані вступили у злочинну змову з окупантами та добровільно обійняли посади начальника так званого відділу освіти військової центральної адміністрації Снігурівського району Херсонської області та директора так званої Снігурівської школи Снігурівського муніципального округу.

“В обов’язки начальника відділу освіти входило створення умов для надання початкової, основної та середньої (повної) загальної освіти за основними загальноосвітніми програмами рф. А директор школи виконувала організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції”, – ідеться в повідомленні.

Зокрема, “директорка” здійснювала прийом на роботу вчителів і технічного персоналу; встановлювала графік роботи, проводила наради щодо організації роботи навчального закладу, розпоряджалася його майном, а також організовувала проведення агітацій серед місцевого населення, спрямованих на набір учнів.

“За свою роботу підозрювані отримували заробітну плату особисто і здійснювали виплату заробітної плати працівникам у російських рублях”, – ідеться в повідомленні.

Наразі колаборантки оголошені в розшук. Готуються необхідні процесуальні документи для проведення спеціального досудового розслідування.

Досудове розслідування здійснюється слідчим Управлінням Служби Безпеки України в Миколаївській області.

За вчинене підозрюваним загрожує до 10 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна.

Читайте новини першими

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button