Економіка

В Україні вперше приватизували морський порт

Наразі порт працює лише на 5% своїх потужностей

Цей материал також доступний

В Україні вперше успішно приватизували морський порт. Йдеться про “Усть-Дунайськ” в Одеській області, який у рамках аукціону продали за 201 млн грн.

Про це повідомляє Фонду державного майна.

Порт відновив роботу з 1 квітня і відтоді переправив на експорт 153 тисячі тонн зерна і 58,3 тисячі тонн імпортних споживчих товарів. При цьому проєктна спроможність – 4,1 млн тонн. Наразі порт працює лише на 5% своїх потужностей.

Порт складається з трьох активів – самого порту у Вилковому Одеської області, портопункту “Кілія” в однойменному місті та бази обслуговування ліхтеровозів на острові Шабаш. Безпосередньо навантажувально-розвантажувальні роботи проводяться в портопункті “Кілія”, розташованому на 54 км річки Дунай.

“До великої війни про “Усть-Дунайськ” майже всі забули, але він одним із перших відновив роботу після початку повномасштабного вторгнення російської армії. У нього великий потенціал для розвитку українського експорту продовольства. Але для цього потрібні інвестиції, які може принести приватний бізнес”, – зазначає голова Фонду держмайна Рустем Умеров.

Там також розповіли, що до повномасштабного вторгнення РФ основні інвестиції йшли в інші морські порти.

Після приватизації новий власник “Усть-Дунайська” зможе спрямовувати приватні інвестиції на активізацію діяльності цього працюючого порту”, – наголосили у ФДМ.

Як відомо, у переможця аукціону є 20 робочих днів на сплату вартості лота після дня завершення аукціону. Тільки після надходження коштів до бюджету підписується договір купівлі-продажу.

Раніше також повідомлялося, що за січень-вересень 2022 року “Усть-Дунайськ” отримав 848 тисяч грн чистого прибутку. За січень-листопад він сплатив понад 9 млн грн податків до бюджетів усіх рівнів.

Читайте новини першими

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button