Пригоди

Понад 70% села зруйновано: який вигляд має Котляреве у Вітовському районі після російських обстрілів

Десять будинків у селі повністю розвалено

Цей материал також доступний

Через російські обстріли станом на сьогодні в селі Котляреве Миколаївської області зруйновано або знищено 70% будівель, про що в коментарі виданню НикВести розповіла староста села Ольга Кравченко.

“Десять будинків повністю розвалено. Ще десь 70-80% домоволодінь мають серйозні руйнування. І це я не рахую випадки, коли в когось одне вікно розбите, або паркан. Нам потрібна допомога не тільки сільської ради, тому що у сільської ради немає коштів на це. Потрібна допомога й інших фондів: благодійних, державних. Нам дали 200 комплектів, 120 листів профнастилу і все. Буду ще звертатися. Ви ж розумієте, будинки без даху протікають: стіни, стелі падають”, – повідомила Кравченко.

Вона також розповіла, що наразі в Котляревому мешкають близько 540 осіб. За її словами, електроенергія і водопостачання в селі є, а востаннє військові Росії обстрілювали Котлярове ще до звільнення Херсона. Однак, каже вона, село перебуває без газопостачання.

“Повернулося б ще більше людей, але. По-перше, село газифіковане, але немає газу. Але ми працюємо над цим. Ми зібрали підписи до Кіма (голова Миколаївської ОВА, – прим.), до Кошуби (голова Миколаївської РВА, – прим.), і газівники почали працювати. Я думаю, коли дадуть газ у село, люди ще повернуться”, – додала вона.

Крім газу в селі також відсутній інтернет, повідомила Ольга Кравченко. За її словами, саме через це діти не можуть повернутися в Котляреве, оскільки зараз навчаються онлайн.

“Є ще проблема: немає інтернету. Переважно в нас був “Укртелеком”, але окупанти “звільнили” нас і розбили нам цей “Укртелеком” узагалі. Тепер у нас немає інтернету. А якщо його немає, то не можуть повернутися в село діти, які навчаються дистанційно. Але, скажу вам, сьогодні повернулося вже 100 дітей віком від 0 до 16 років”, – каже староста села.

За її словами, у село також повертається бізнес, зокрема, агрофірма “Джерельце”.

“Агроф’южн” уже повертається. Техніку свою повертає, тому що у них база тут була. Частково вже повернули. А друга фірма – “Еріка” – ще не повертає”, – каже вона.

Відновити село Котляреве до довоєнних часів можливо, переконана Ольга Кравченко:

“Нам потрібно відновити все і зробити ще краще”.

Читайте новини першими

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button