Політика

Прем'єр Косово звинуватив росію у розпалюванні конфлікту на Балканах

Прем’єр-міністр Косово Альбін Курті попереджає, що посилення напруженості у відносинах між його країною та Сербією на користь лише Путіна.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на The Guardian.

“Прем’єр-міністр Косово Альбін Курті попередив про те, що Росія розпалює напруженість між його країною та Сербією через те, що війна в Україні гальмується”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що етнічні серби на півночі Косова, де вони становлять більшість, більше тижня встановлювали барикади, перешкоджаючи вільному пересуванню представників косовської влади, незважаючи на заклики США та ЄС ліквідувати незаконні дорожні загородження.

Зі зростанням ризику насильницьких зіткнень президент Сербії Олександр Вучич скористався своїм правом, наданим йому резолюцією ООН, і звернувся до НАТО з проханням надати дозвіл на відправку 1 000 поліцейських та військовослужбовців, посилаючись на необхідність захисту сербських громад.

Запит Сербії у п’ятницю, перший з моменту завершення війни в Косові в 1999 році, майже напевно буде відхилено, але стурбованість викликає те, що він може стати першим кроком до одностороннього рішення про розгортання сил.

Альбін Курті стурбований тим, що напружена ситуація може загостритися на користь путіна.

Він зазначив, що російські та сербські сили провели 104 спільні військові навчання у 2021 році.

Косовський лідер додав, що він погодився дати військам під керівництвом НАТО – KFOR час, щоб переконати відступити на барикадах.

Глава уряду Косово додав, що барикади є кроком до поділу країни, незалежної від Сербії з 2008 року.

— Наше занепокоєння у тому, що усунення цих барикад не може виключити жертв. І тому ми хочемо бути обережнішими, щоб переконатися, що не буде дестабілізації і буде встановлений відносний мир та безпека. Але ми не можемо дозволити, щоб це порушення законності та конституційності тривало вічно. Тому, так, це має закінчитися і чим швидше краще, – сказав Альбін Курті.

За його словами, ЄС та США згодні з тим, що барикади мають бути прибрані.

— Я думаю, що наші західні партнери та друзі хвилюють зв’язки Белграда з Москвою. Ми не знаємо, як вони можуть бути оперативними у разі зростання напруженості у бік ескалації на півночі, — додав він.

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button