Пригоди

Зеленський закликав Туреччину та ООН допомогти у безпеці Миколаївської області та її портів

За його словами, це стане черговим кроком до забезпечення глобальної продовольчої безпеки.

Гарантування безпеки Миколаївської області та її портів стане черговим кроком до забезпечення глобальної продовольчої безпеки, про що заявив президент України Володимир Зеленський на TRT World Forum 2022 у Стамбулі, повідомляє Офіс Президента. У своєму зверненні до президента Туреччини Ердогана Зеленський сказав, що не було б гостроти продовольчої кризи, якби російський флот не заблокував українські порти в Чорному морі.

“Але завдяки нашим хоробрим воїнам, які змінюють баланс сил у протистоянні з росією, і завдяки силі дипломатії вдалося відновити морський експорт із трьох чорноморських портів України. З липня цього року ми вже експортували понад 13 мільйонів тонн агропродукції до 40 країн світу… Ось що таке наше з вами могутність. Україна, Туреччина, ООН спільно зупиняють загрозу голоду, про який стільки говорилося… Продовольча безпека – один із елементів нашої формули світу. він.

За його словами, українські порти, залучені до експортної зернової ініціативи, працюють лише на половину потужності. І це тільки тому, що росія гальмує реалізацію експорту – тримає суди в очікуванні “інспекцій”. Станом на сьогоднішній день понад 80 суден очікують на свою чергу. Середній час очікування судів три-п’ять тижнів. Тому щомісяця недоекспортується 2-3 мільйони тонн української агропродукції.

“Чи має наш регіон потенціал, щоб це вирішити? Точно є. А якщо вдасться ліквідувати ще кілька напрямків агресії росії проти України та забезпечити безпеку нашої Миколаївської області, зокрема портів області, це буде ще один крок до більш повного гарантування глобальної продовольчої безпеки “Чи є у Чорноморського регіону потенціал і для цього? Теж є. Це може бути крок Туреччини – дипломатичний крок”, – зазначив він.

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button