Пригоди

"Дозволить виключити можливість обстрілу суден", - Кім про важливість деокупації Кінбурнської коси

Таким чином буде забезпечено вільний захід до морських портів Миколаївщини.

Цей материал також доступний

Деокупація Кінбурнської коси від російських військ дозволить розширити «зерновий коридор» на порти Миколаєва, про що в інтерв’ю «Ліга.net» заявив голова Миколаївської ОВА Віталій Кім . За його словами, звільнення півострова допоможе дозволити унеможливити російські обстріли суден, які потенційно відбуватимуться протокою.

«Географічно Кінбурнська коса дуже близько підходить до Очаківської громади. І через цю протоку є прямий захід до морських портів Миколаївщини. Тобто це дозволить виключити можливість обстрілу легкою зброєю, ПТРК, мінометними та артилерійськими снарядами суден, які потенційно проходитимуть зерновим коридором.

З військової точки зору навіть маленький клаптик у морі дає нам додаткову дистанцію, як острів Зміїний чи наш Травневий (штучний острів у Чорному морі, насипаний між Кінбурнською косою та Очаківським мисом, на вході до Дніпровсько-Бузького лиману, – прим.). Тому що у морі – величезні відкриті простори, там це дуже важливо», – розповів він.

Контроль над Кінбурном також дозволить збільшити військово-морську активність та контролювати низку портів, додав Кім.

«Миколаївського, звісно. І у нас ще є далі Південним Бугом порти – Новоодеський та Вознесенський, вони зможуть працювати. Та ще термінали того ж «Нібулону», розташовані вище річкою Південний Буг», – сказав він.

Він також додав, що деокупація Кінбурнської коси також потрібна жителям Очакова, які зараз живуть під російським обстрілом.

«Насамперед – для безпеки Миколаївської області та конкретно Очаківської громади, яка зараз живе не як на звільненій території, а під завжди можливим обстрілом Росії», – сказав він.

Глава ОВА також вважає, що звільнення Кібнурна не може стати плацдармом для подальшої деокупації півдня, оскільки це «вихід, яким важко скористатися»:

“Вона буде замінована і під вогнем”.

Читайте новини першими

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button