Пригоди

Через російське вторгнення збитки "Миколаївобленерго" склали півмільярда гривень

В області ворожі атаки на об'єкти обленерго відбуваються від початку бойових дій

Цей материал також доступний

АТ “Миколаївобленерго” оцінює збитки, завдані військовою агресією Росії, у півмільярда гривень, про що заявив виконувач обов’язків гендиректора компанії Вадим Данилков в інтерв’ю радіостанції “Голос Америки”.

“В результаті ворожих обстрілів країни-агресора збитки, завдані енергетичній інфраструктурі, попередньо оцінюються в 0,5 млрд грн. І це без урахування збитків територіям, звільненим за попередній тиждень”, – сказав Данилков.

Двох співробітників компанії під час виконання ремонтних робіт було обстріляно і отримали поранення”, – сказав Данилков.

За його даними, з початку війни внаслідок бойових дій було пошкоджено понад 210 високовольтних повітряних ліній електропередачі та 66 трансформаторних підстанцій класом напруги 6-150 кВ. Також миколаївські енергетики втратили 12 одиниць спецавтотехніки, ще 48 одиниць значно пошкоджено.

“Якщо в Україні перші цілеспрямовані атаки на енергетичну систему відбулися 2 жовтня, то в Миколаївській області ці атаки відбуваються з початку бойових дій. Оскільки у нас постійно ушкоджують трансформатори, можете уявити: на сьогоднішній день у нас є дефіцит 100 тонн… Вартість однієї тонни такої олії – 1 млн грн”, – зазначив керуючий компанії.

Цього тижня після отримання дозволів від військових компанія розпочне оцінку стану мереж та їх відновлення на деокупованих на минулому тижні територіях.

“Цілі населені пункти фактично знищені. Там немає ні мереж, ні населених пунктів, у багатьох селах живе по 10-20 осіб. Де є можливість ми почали надавати електроживлення”, – додав Данилків.

Читайте новини першими

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button