"Час тут застив", - блогер про зруйновану росіянами школу в Корабельному районі. ВІДЕО
Завдання «русского мира» – не допустити навчання українською мовою
Документалісти проекту «Хаші» за пару днів до початку нового навчального року відвідали школу No 48 Корабельного району Миколаєва, зруйновану російськими військами.
Нагадаємо, ми писали:
“Жорстоко тебе вбили”: 23 ліпня дороги майже вщент знищівської школи в Корабельному
«Морський вітер з моря жене сюди і несе тільки скрип звисаючих листя олова з даху, які облетіли. У вікні кімнати можна побачити український прапор. Час в цій школі застигло. (Настінний годинник зупинився о 18:15, це приблизний час обстрілу школи, – прим. ред.) колись…”, – каже блогер, який відвідав школу.
«Ось така влада: місто корабелів, розбомблена школа, корабель, сконструйований руками дітей, залишився неушкодженим на розбитому вікні – ще одна українська школа, де виховувалися українські діти … Кілька днів тому російський режисер Михалков заявив про освіту українською мовою, що цього не можна допускати ні в якому разі. Це їхнє завдання, «русский мир», не допустити утворення українською мовою. Адже все українське чуже і вороже їм за своєю суттю, за коренем. Так було завжди, було, і завжди буде… І за всім цим стоять їхні люди — трохи дурні, або дуже дурні. Він триває, і зараз запускаються ракети. Особисто його запустив не Путін, є ще майор або сержант, або рядовий російської армії взагалі …”, – розмірковує в ролику автор документального фільму, частина якого взагалі про Корабельний округ:
«Чому ми прийшли в цю школу? Тому що ми побачили цей прапор на другому поверсі, ми хочемо піднятися на нього. Це була своєрідна вчительська кімната. Як я розумію, після цього тут хтось повісив прапор. Це наш прапор свободи. Під цим прапором і 100 років тому воювали наші війська армії УНР, а також війська гетьмана Скоропадського за незалежну Українську державу. І через 100 років ми продовжуємо, але в цій війні ми вже повинні поставити крапку і перемогти…
Клас… Ми назвали його “Передпризовна підготовка юнаків”, тепер тема називається “Захист Вітчизни”, – прим. ред.). Це ще з радянської традиції – навчати юнаків в армії, щоб вони були слугами, «новобранцями» в армії. Ми зайшли в цей офіс, і там просто багато цікавого. Ось український козак, якийсь мамай з трубою. Ще з часів Другої світової війни була якась бомба, напіврозірвана.
Таблички з «Великою Вітчизняною війною»; а тут – купа різної друкованої літератури, різні стенограми, роздруківки про «Велику Вітчизняну війну».
Зрозуміло, що до 2014 року (особливо в Миколаєві) тут дуже сильно поширювалися наративи: вивчали, що ми «частина великого російського народу, великої перемоги» і так далі… Але росіяни бомбили цю школу…”, – розповідає ведуча проекту “Хащі”.
Читайте також: