Нафтові доходи РФ впали до мінімуму, – Bloomberg
Виручка від продажу російської нафти в жовтні різко впала – збір експортних мит на “чорне золото” до федеральної скарбниці впав до мінімуму з початку російського вторгнення в Україну.
Про це пише “Зеркало недели“, з посиланням на агентство Bloomberg, фахівці якого розрахували це на основі даних Мінфіну і статистики по перевезеннях танкерів.
Тільки за останній тиждень російський бюджет отримав $ 121,2 млн надходжень від експорту нафти – це мінімальна сума з середини лютого. А за останні чотири тижні збори зборів склали $ 546 млн, що на 8% нижче, ніж за чотири тижні до цього.
Обсяги експорту впали з 3,1 до 2,9 млн барелів на добу і стали найнижчими з середини вересня, незважаючи на те, що російські нафтові компанії робили знижки, залучаючи покупців в Азії.
Два державних індійських НПЗ відмовилися від партій російської нафти, які повинні були надійти після вступу в силу ембарго ЄС, незважаючи на те, що за барель марки Urals росіяни просили в середньому на $ 25,5 дешевше, ніж Brent
В даний час російський бюджет отримує $ 6,06 з кожної тонни нафти, що експортується за кордон. У листопаді розмір експортного мита знизиться до $ 5,83 і стане мінімальним з січня 2021 року.
Це створить ще більше проблем для російського бюджету, який з початку літа щомісяця витрачає більше, ніж отримує в податках. За прогнозом Мінфіну, до кінця року дефіцит федеральної скарбниці складе $ 1,3 трлн. Рублів. При цьому, якщо взяти до уваги нафтове ембарго, яке вступить в силу через шість тижнів, і плани витрат уряду, то втрати можуть бути ще більшими.
Кремль планує заповнити «діру» коштами Фонду національного добробуту, з якого прем’єр-міністр Михайло Мішустін доручив витратити трильйон рублів тільки до кінця року.
У російському бюджеті в 2023 році був закладений дефіцит в 2, 9 трильйона рублів. Міністерство фінансів РФ очікує обвалу доходів від нафти і газу на 24%, до 8, 94 трлн руб. Темпи очікуваного падіння нафтових доходів можна порівняти з тими, що були в рік пандемії, коли ціни на нафту впали до негативних значень (-34%), і під час світової фінансової кризи 2009 року (-32%).
Знову покрити дефіцит Мінфіну РФ за допомогою НВФ, який при такому темпі висохне на 2/3 протягом наступних двох років. Станом на 1 жовтня витрачена частина фонду становила 7, 5 трильйона рублів. А до кінця 2024 року, за прогнозами російського Мінфіну, в ньому залишиться менше третини грошей – всього 2, 3 трлн. Рублів.