Экономика

"Довгоочікуваний та вистражданий": Мінінфраструктури презентувало концесійний проект морського порту «Ольвія»

Сьогодні, 1 жовтня 2019 року, в Одесі відбулася презентація концесійних проектів у морських портах «Ольвія» та «Херсон».

Як повідомляє прес-служба Міністерства інфраструктури України, метою заходу було ознайомлення інвесторів із баченням уряду щодо розвитку українських морських портів, з акцентом на механізм концесії.

Міністр інфраструктури Владислав Криклій зауважив, що успішна реалізація пілотних концесійних проектів стане підґрунтям для створення концептуально нового підходу до співпраці між державним та приватним сектором в Україні.

«Маємо два перших концесійних проекти портів «Ольвія» та «Херсон»: довгоочікувані, вистраждані. Дуже багато сил та роботи доклали до цього ЄБРР, IFC разом з нашим офісом SPILNO, який займається РРР проектами. Тепер маємо можливість до кінця жовтня, після другого оголошення про початок тендеру, почати приймати тендерні пропозиції. Приємно і неочікувано, що така кількість бажаючих долучитися до цих процесів. Це важливий сигнал від інвесторів для України. Це говорить про ту довіру, яка починає з’являтися в інвесторів і, власне, ми робимо все для того, щоб спільно з депутатами, Президентом та його командою, щоб ця довіра зростала», — зазначив Владислав Криклій.

Міністр інфраструктури наголосив, що концесія порту «Ольвія» сприятиме залученню інвестицій у розмірі до 17,3 млрд грн та збільшить надходження до бюджетів різних рівнів до 58 млрд грн за весь період дії договору концесії (35 років).

Окрему увагу Криклій зупинив на питанні збереження робочих місць працівників портів.

«Умовами конкурсу передбачені безпрецедентні для подібних проектів гарантії для трудових колективів. Концесіонер протягом 5 років не зможе звільняти працівників з власної ініціативи. Впродовж 3 років концесіонер не має допускати зниження розміру заробітної плати працівників нижче рівня заробітної плати, встановленої станом на 1 березня 2019 року. Нам важливо забезпечити права працівників», — підкреслив міністр інфраструктури.

Понад 150 учасників — потенційні інвестори, правники, страхувальники, радники, представники місцевої влади зібралися, аби ознайомитись із баченням уряду щодо розвитку українських морських портів з особливим акцентом на механізм концесії і потенційні проекти.

У заході також взяли участь директор ДП «СК «Ольвія» Руслан Олейник, заступник директора ДП «СК «Ольвія» з експлуатації та портової діяльності Дмитро Якименко та голова Професійної спілки працівників ДП «СК «Ольвія» Світлана Льоткіна.

Владислав Криклій зауважив, що дані пілотні проекти — тільки початок, і у найближчій перспективі Міністерство інфраструктури планує передати в концесію інші порти, залізничні вокзали та аеропорти.

Читайте також: «Основная задача – сохранить предприятие, коллектив и двигаться дальше», — директор ГП «СК «Ольвия» Руслан Олейник

Тег

Связанные статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Back to top button
Close