З 1 січня 2019 року перерахують пенсії особам, які досягли віку 65 років

пенсионеры
пенсионеры

Частиною 2 статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (із змінами, надалі - Закон) передбачено, що з 01 січня 2018 року для осіб, які досягли віку 65 років, мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі 40 відсотків мінімальної заробітної плати, визначеної законом про Державний бюджет України на відповідний рік, але не менше прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.

Відповідно до ч. 3 ст. 42 Закону у разі збільшення, зокрема, розміру мінімальної заробітної плати, визначеної законом про Державний бюджет України на відповідний рік, підвищується розмір пенсії, обчислений відповідно до статті 28 цього Закону (крім пенсіонерів, які працюють (провадять діяльність, пов'язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування).

Перерахунок пенсії проводиться з дня встановлення нового розміру мінімальної заробітної плати.

Пенсіонерам, які працюють (провадять діяльність, пов'язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування), після звільнення з роботи або припинення такої діяльності пенсія перераховується з урахуванням мінімальної заробітної плати, визначених законом на дату звільнення з роботи або припинення такої діяльності.

Верховною Радою ухвалено Закон України "Про Державний бюджет України на 2019 рік", відповідно до якого з 1 січня 2019 року встановлено мінімальну заробітну плату – 4173 грн.

Отже, мінімальний розмір пенсії для осіб, які досягли 65-річного віку, при страховому стажі за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу встановлюється з 01.01.2019 в розмірі 1669,20 грн. (4173 грн. х 40 %).

Звертаємо увагу, що, відповідно до ч. 5 ст. 28 Закону, період, за який проведено одноразову сплату єдиного внеску, не враховується, зокрема, при встановленні мінімальної пенсії на рівні 40% мінімальної зарплати.

Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області