Общество

З 1 січня 2019 року перерахують пенсії особам, які досягли віку 65 років

Частиною 2 статті 28 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (із змінами, надалі – Закон) передбачено, що з 01 січня 2018 року для осіб, які досягли віку 65 років, мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі 40 відсотків мінімальної заробітної плати, визначеної законом про Державний бюджет України на відповідний рік, але не менше прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.

Відповідно до ч. 3 ст. 42 Закону у разі збільшення, зокрема, розміру мінімальної заробітної плати, визначеної законом про Державний бюджет України на відповідний рік, підвищується розмір пенсії, обчислений відповідно до статті 28 цього Закону (крім пенсіонерів, які працюють (провадять діяльність, пов’язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування).

Перерахунок пенсії проводиться з дня встановлення нового розміру мінімальної заробітної плати.

Пенсіонерам, які працюють (провадять діяльність, пов’язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування), після звільнення з роботи або припинення такої діяльності пенсія перераховується з урахуванням мінімальної заробітної плати, визначених законом на дату звільнення з роботи або припинення такої діяльності.

Верховною Радою ухвалено Закон України “Про Державний бюджет України на 2019 рік”, відповідно до якого з 1 січня 2019 року встановлено мінімальну заробітну плату – 4173 грн.

Отже, мінімальний розмір пенсії для осіб, які досягли 65-річного віку, при страховому стажі за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу встановлюється з 01.01.2019 в розмірі 1669,20 грн. (4173 грн. х 40 %).

Звертаємо увагу, що, відповідно до ч. 5 ст. 28 Закону, період, за який проведено одноразову сплату єдиного внеску, не враховується, зокрема, при встановленні мінімальної пенсії на рівні 40% мінімальної зарплати.

Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області

Реклама на сайте
Показать новость полностью

Связанные статьи

Подписаться
Уведомление о
5 Комментарий
Встроенные отзывы
Посмотреть все комментарии

реве такую пенсию назначить пожизненно!

санек, цыфровик, гена в одном лице не доволен майданутой властью, которую он сам лично наскакал?

Какие позорные цифры.всю жизнь пахать и отдавать процент от зп на налоги и потом получать 1200
А ведь если посчитать сколько этих налогов было уплачено-миллианерами могли бы быть пенсионеры

Пенсионеры – это балласт для нынешней власти. Их геноцидят, потому что самим властям не хватает жрачки в кормушке. К тому же, обеспечивая безвиз, половина работоспособных покинула Украину, уехав пахать на более богатых хозяев. Впереди – тупик, и это очевидно всем, кроме упоротой власти. Как были рагулями и кугутами в своём селе, ими же и остались, переехав в Киев. Жадность многих фраеров сгубила, сгубит и этих… жаль только, что вместе с Украиной.

Реклама на сайте
Back to top button