Общество

«Перетворити ЗОШ у гімназію, створити STEM-центр»… З директоркою школи № 29 влада заключить новий контракт (ВІДЕО)

14 вересня відбулось третє (заключне) коло атестації на посаду директора Миколаївської загальноосвітньої школи №29, що знаходиться в Корабельному районі.

З величезним хвилювання усі, хто причетний до навчального закладу, чекали на появу членів комісії. Зустрічала голову комісії (першого заступника мера міста Миколаєва — Володимира Криленка) директорка школи Лариса Грицюк, яка була головною претенденткою на заключення нового контракту (на 6 років) на посаду директора.

Перед тим, як розпочати останній етап атестації, Лариса Анатолівна провела невелику екскурсію голові комісії по навчальному закладу, розповідаючи історію школи, та поділилась основними проблемами, які є на сьогодні актуальними.

 

Надалі, пройшовши в актову залу, Володимир Криленко відкрив захід зі словами:

 «У нас було вже два тури, і Лариса Анатолівна дуже гарно попрацювала, відповідаючи на усі питання, правильно розв’язала ситуаційні завдання, які в неї були. А зараз ми з вами послухаємо її презентацію, пов’язану з майбутнім школи, і послухаємо про її бачення проблем, а потім ми з комісією будемо визначатися: чи будемо ми продовжувати новий контракт, чи не будемо…»

Чітко та без лишніх прикрас Лариса Грицюк розпочала презентувати присутнім своє бачення розвитку школи, розкрила суть існуючих проблем та розповіла, як потрібно їх вирішувати, говорила про напрямки та проекти, які треба розвивати, та поділилася досвідом, вже напрацьованим у всеукраїнських та міжнародних проектах.

Головною метою, до якої школа впевнено рухається, Лариса Анатолівна виділила перетворення ЗОШ у гімназію, що підвищить рівень знань і престиж навчального закладу. А також створення STEM-центру «Корабельний» — простору для розвитку дітей не лише ЗОШ № 29, а й всього мікрорайону.

«…Перш за все, яку я хочу бачити нашу школу: у якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, а й вміння застосовувати їх у житті. Буду впроваджувати компетентнісний підхід до навчання, виховання та розвитку учнів; будувати школу, в якій панує співпраця та порозуміння між учителями, батьками, учнями…

Часто ми чуємо, нам закидають у тому, що ми програємо в ЗНО, але хочу ще раз нагадати слова Лілії Михайлівни Гриневич, яка каже: «Якщо ми беремо учня, дитину зі слабкими здібностями і даємо тим дітям щастя і любов, можливість реалізуватися у суспільстві — ми надаємо саме головне… Ми хочемо реалізувати нашу програму, мрію усіх учителів, батьків, нашої місцевої громади — щоб наша школа стала «школою щастя».

Плануємо в майбутньому, щоб наша школа мала статус гімназії. Саме у цьому році ми є експериментальним майданчиком під егідою Міністерства освіти і Норвезького центру імені Вергеланда — будемо здійснювати пілотний проект саме в цьому напрямку, де будемо формувати громадянсько-соціальні компетентності серед учнів 5-9 класів. Стрижневою лінією через усі предмети, через навчання і виховання. Тому нам дуже потрібні курси за вибором стем-освіти, це все на перспективу.

Для того, щоб стати дійсно гімназією, ми відкрили «Інтелект України»: у нас  3-й клас і 2-й клас за інтелектом працюють, і в цьому році ми набрали три перших класи, і серед них — це два класи з інтелектом… Ми плануємо і далі працювати саме за цим напрямком і думаємо, що завдяки цим класам у нас підніметься рівень знань і підвищиться ЗНО.

Ми виграли у конкурсі проектів «Громадського бюджету», наш проект стосується оновлення тренажерів на спортивному майданчику, і зараз чекаємо, коли нові тренажери потраплять до нас у спортивну залу…

Ми хочемо зробити, щоб наші батьки приходили до нас раз на тиждень у клас і проводили урок «Я — успішна людина», щоб був приклад, мотивація до росту, до навчання впродовж життя кожної дитини.

Є мрія про те, що той корпус буде у нас STEM-центром «Корабельний», це буде простір не тільки для учнів 29 школи, а для учнів всього Корабельного району. Справа у тому, що у нас є Дитячий центр, але він дуже далеко, в кінці Корабельного району. І вся ця територія — для дітей немає змоги займатися у гуртках, тому ми думали облаштувати центр, де були б досліди, де було б можна провести після уроків цікавий день», — розповіла Лариса Грицюк.

Після виступу Грицюк, у присутніх та комісії не було жодних сумнівів, що Лариса Анатолівна заслуговує на продовження контракту ще на 6 років.

«Ми хочемо, щоб нашим директором була Лариса Анатолівна!» — під таким гаслом завершився форум у 29-ій школі.

Вислухавши думки присутніх, голова комісії Володимир Криленко зробив заяву:

«Ми будемо радити начальнику освіти заключити з Вами контракт на 6 років. Думаю, Ви найдете в собі можливості для поштовху такого сильного, у вас є мета Вінстона Черчилля, і ви до неї дійдете, до цієї мети. Дійсно, все це можна зробити. Якщо ви за ці 6 років відремонтуєте дах (2-й корпус) і зробите майданчик, то, повірте, це буде прорив».

Всі батьки та дружній колектив з величезною радістю сприйняли таке рішення, деякі з батьків навіть виразили бажання, щоб Лариса Анатолівна підписала контракт не на 6, а на 30 років, бо вона знаходиться на своєму місці, і школа з кожним роком розвивається та змінюється в позитивний бік.

Лариса Грицюк є першим директором в місті, яка пройшла атестацію. Вона повідомила журналісту «Корабелів.Інфо» про те, що її вже запросили до Управління освіти підписати в понеділок (17 вересня) новий контракт на 6 років.

Ярослава Шевчук

Тег

Связанные статьи

11 комментариев

 1. як можна зы школи з ганебною якістю освіти робити гімназією? Хай би показали результат для початку. Все купується і все продається — ніхто не сумнівався

 2. Те, що школа з майже 65- річною історією виглядає краще і привабливіше ніж більш сучасні, збудовані в пізніші роки, говорить про те, що там директор на своєму місці. Рівень освіти не завжди залежить від директора та вчителів, якщо батьки не звертають увагу на своїх дітей, на їх поведінку та вивчення уроків. На превеликий жаль зараз, коли діти з першого класу носять до школи мобілки та навіть смартфони і планшети, які відволікають від учбового процесу, вчителям важко примусити їх зосередитися і бути уважними. Деяким батькам здається, що вони віддають свою дитину як у дитсадок, щоб там діти розважались під наглядом, але це не так, школа є навчальним закладом, де треба не розважатись, а вчитись. І якщо в цьому вчителям не будуть допомогати батьки, то не всі діти зможуть показати добрі знання після закінчення учбового року. При СРСР дітей з слабкими знаннями залишали на «другий» рік, з надією на поліпшення знань, але як показало життя, то була марна трата часу для всіх. Зараз цього немає і батькам треба самим рішати як їхня дитина буде жити надалі, з якими знаннями та освітою. А те, що директор прагне перетворити школу на гімназію буде добре для всіх і в першу чергу для учнів.

  1. Уровень образования зависит исключительно от преподавателя. Не нужно тут лить воду. Из этой школы выходят подростки со слабым уровнем знаний и виноват в этом педагогический состав,а не родители,т.к. школа для того и школа,чтобы учить.

   1. Не знаю, кто вам такое сказал, у меня брат учится в этой школе, я смотрю на их класс на их подготовку к урокам, то ДЗ, что задают заставляет задуматься. Учебная база сильная.
    Постоянные проекты, презентации, для подготовки к которым нужно прочитать и запомнить море информации. Потому, что темы которые задают, просто в поисковик не в ведешь и скачаешь готовую работу, нужно действительно готовится.

    А по поводу уроков. Вы сами не обращали внимание как ваши дети делают уроки?
    Просто введи ГДЗ свой класс и перепиши.
    И так все!
    Поэтому не нужно говорить, что все так плохо

  2. та нехай, але гарні стіни — це диретор-господиня, побачимо згодом рівень знань

  3. А в других школах не такие же дети с мобилками? не такие же родители? Все школы в равных условиях. Сейчас в школы (кроме гимназий и специализированных школ) отбор дети не проходят и никакие тесты не сдают, идут дети с абсолютно разным уровнем знаний и разными способностями. Только из других школ почему-то выпускаются дети с гораздо более высоким уровнем знаний. И тут вина не родителей, а педагогического состава! И не нужно все сваливать на детей и родителей ибо складывается ощущение, что там учится только неблагополучный контингент и умственно-отсталые дети. А это не так! Просто учителя не дают должных знаний и не находят подход

 3. А к чему она нарядила вышиванку? Или без неё уже не берут в директора? Как это знания — не главное для школы? А надо давать счастье и любовь вместо знаний? Согласен, чем тупее человек, тем он счастливей.

 4. Нові стандарти освіти в Україні: що змінить реформа.
  Зміни у навчальному процесі
  12 років навчання прогнозують і впроваджуватимуть покроково модель Школи буде трирівнева: початкова – 4 роки, вводиться з 2018 року, базова середня освіта – 5 років (гімназії), вводиться з 2022 року, профільна середня освіта – 3 роки (ліцеї та заклади професійної середньої освіти), вводиться з 2027 року.
  Відтак і школа стане профільною, учень зможе обирати: навчатися в академічному ліцеї чи професійному коледжі. І зникне необхідність зубріння предметів, які в професійній діяльності людині не знадобляться.

 5. Нові стандарти освіти в Україні: що змінить реформа.
  Зміни у навчальному процесі
  12 років навчання прогнозують і впроваджуватимуть покроково модель школи буде трирівнева: початкова – 4 роки, вводиться з 2018 року, базова середня освіта – 5 років (гімназії), вводиться з 2022 року, профільна середня освіта – 3 роки (ліцеї та заклади професійної середньої освіти), вводиться з 2027 року.
  Відтак і школа стане профільною, учень зможе обирати: навчатися в академічному ліцеї чи професійному коледжі. І зникне необхідність "зубріння" предметів, які в професійній діяльності людині не знадобляться.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Back to top button
Close