Общество

«Перетворити ЗОШ у гімназію, створити STEM-центр»… З директоркою школи № 29 влада заключить новий контракт (ВІДЕО)

14 вересня відбулось третє (заключне) коло атестації на посаду директора Миколаївської загальноосвітньої школи №29, що знаходиться в Корабельному районі.

З величезним хвилювання усі, хто причетний до навчального закладу, чекали на появу членів комісії. Зустрічала голову комісії (першого заступника мера міста Миколаєва — Володимира Криленка) директорка школи Лариса Грицюк, яка була головною претенденткою на заключення нового контракту (на 6 років) на посаду директора.

Перед тим, як розпочати останній етап атестації, Лариса Анатолівна провела невелику екскурсію голові комісії по навчальному закладу, розповідаючи історію школи, та поділилась основними проблемами, які є на сьогодні актуальними.

 

Надалі, пройшовши в актову залу, Володимир Криленко відкрив захід зі словами:

 «У нас було вже два тури, і Лариса Анатолівна дуже гарно попрацювала, відповідаючи на усі питання, правильно розв’язала ситуаційні завдання, які в неї були. А зараз ми з вами послухаємо її презентацію, пов’язану з майбутнім школи, і послухаємо про її бачення проблем, а потім ми з комісією будемо визначатися: чи будемо ми продовжувати новий контракт, чи не будемо…»

Чітко та без лишніх прикрас Лариса Грицюк розпочала презентувати присутнім своє бачення розвитку школи, розкрила суть існуючих проблем та розповіла, як потрібно їх вирішувати, говорила про напрямки та проекти, які треба розвивати, та поділилася досвідом, вже напрацьованим у всеукраїнських та міжнародних проектах.

Головною метою, до якої школа впевнено рухається, Лариса Анатолівна виділила перетворення ЗОШ у гімназію, що підвищить рівень знань і престиж навчального закладу. А також створення STEM-центру «Корабельний» — простору для розвитку дітей не лише ЗОШ № 29, а й всього мікрорайону.

«…Перш за все, яку я хочу бачити нашу школу: у якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, а й вміння застосовувати їх у житті. Буду впроваджувати компетентнісний підхід до навчання, виховання та розвитку учнів; будувати школу, в якій панує співпраця та порозуміння між учителями, батьками, учнями…

Часто ми чуємо, нам закидають у тому, що ми програємо в ЗНО, але хочу ще раз нагадати слова Лілії Михайлівни Гриневич, яка каже: «Якщо ми беремо учня, дитину зі слабкими здібностями і даємо тим дітям щастя і любов, можливість реалізуватися у суспільстві — ми надаємо саме головне… Ми хочемо реалізувати нашу програму, мрію усіх учителів, батьків, нашої місцевої громади — щоб наша школа стала «школою щастя».

Плануємо в майбутньому, щоб наша школа мала статус гімназії. Саме у цьому році ми є експериментальним майданчиком під егідою Міністерства освіти і Норвезького центру імені Вергеланда — будемо здійснювати пілотний проект саме в цьому напрямку, де будемо формувати громадянсько-соціальні компетентності серед учнів 5-9 класів. Стрижневою лінією через усі предмети, через навчання і виховання. Тому нам дуже потрібні курси за вибором стем-освіти, це все на перспективу.

Для того, щоб стати дійсно гімназією, ми відкрили «Інтелект України»: у нас  3-й клас і 2-й клас за інтелектом працюють, і в цьому році ми набрали три перших класи, і серед них — це два класи з інтелектом… Ми плануємо і далі працювати саме за цим напрямком і думаємо, що завдяки цим класам у нас підніметься рівень знань і підвищиться ЗНО.

Ми виграли у конкурсі проектів «Громадського бюджету», наш проект стосується оновлення тренажерів на спортивному майданчику, і зараз чекаємо, коли нові тренажери потраплять до нас у спортивну залу…

Ми хочемо зробити, щоб наші батьки приходили до нас раз на тиждень у клас і проводили урок «Я — успішна людина», щоб був приклад, мотивація до росту, до навчання впродовж життя кожної дитини.

Є мрія про те, що той корпус буде у нас STEM-центром «Корабельний», це буде простір не тільки для учнів 29 школи, а для учнів всього Корабельного району. Справа у тому, що у нас є Дитячий центр, але він дуже далеко, в кінці Корабельного району. І вся ця територія — для дітей немає змоги займатися у гуртках, тому ми думали облаштувати центр, де були б досліди, де було б можна провести після уроків цікавий день», — розповіла Лариса Грицюк.

Після виступу Грицюк, у присутніх та комісії не було жодних сумнівів, що Лариса Анатолівна заслуговує на продовження контракту ще на 6 років.

«Ми хочемо, щоб нашим директором була Лариса Анатолівна!» — під таким гаслом завершився форум у 29-ій школі.

Вислухавши думки присутніх, голова комісії Володимир Криленко зробив заяву:

«Ми будемо радити начальнику освіти заключити з Вами контракт на 6 років. Думаю, Ви найдете в собі можливості для поштовху такого сильного, у вас є мета Вінстона Черчилля, і ви до неї дійдете, до цієї мети. Дійсно, все це можна зробити. Якщо ви за ці 6 років відремонтуєте дах (2-й корпус) і зробите майданчик, то, повірте, це буде прорив».

Всі батьки та дружній колектив з величезною радістю сприйняли таке рішення, деякі з батьків навіть виразили бажання, щоб Лариса Анатолівна підписала контракт не на 6, а на 30 років, бо вона знаходиться на своєму місці, і школа з кожним роком розвивається та змінюється в позитивний бік.

Лариса Грицюк є першим директором в місті, яка пройшла атестацію. Вона повідомила журналісту «Корабелів.Інфо» про те, що її вже запросили до Управління освіти підписати в понеділок (17 вересня) новий контракт на 6 років.

Ярослава Шевчук

0 0 голос
Оцените новость
Реклама
Показать новость полностью

Связанные статьи

Подписаться
Уведомление о
guest
11 Комментарий
Самые старые
Новейшие Наибольшее кол-во голосов
Встроенные отзывы
Посмотреть все комментарии
Back to top button