Миколаївцям - про їх майбутнє пенсійне забезпечення

Миколаївцям - про їх майбутнє пенсійне забезпечення

Нещодавно на базі Корабельного районного центру зайнятості, в рамках співпраці з Інгульським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України міста Миколаєва, було проведено інформаційно-консультаційний захід для осіб старше 50 років.

Головний спеціаліст відділу обслуговування громадян Інгульського об’єднаного управління Пенсійного фонду України м. Миколаєва Оксана Андрушко ознайомила присутніх із змінами в Пенсійному законодавстві, електронними сервісами Пенсійного Фонду України та висвітлила переваги їх використання.

Поінформувала, що в стаж, який враховується при нарахування пенсії, входить і період отримання освіти (до 2003 року) і декретна відпустка (3 роки).

Під час спілкування надійшло чимало запитань від присутніх, на які вони отримали вичерпні та кваліфіковані роз’яснення.

На запитання: «Якщо було втрачено трудову книжку, чи нарахують пенсію?» Андрушко Оксана відповіла, що обов’язково треба поновлювати інформацію про трудову діяльність до 2001 року, адже система електронної персоніфікації почала працювати з 2001 року. І нагадала, що у випадку, коли самого підприємства і документів по особі не має в наявності, можна підтвердити цей стаж роботи, запросивши до Пенсійного Фонду двох свідків, які працювали в той час на підприємстві і в них є відповідний запис в трудовій книжці.

Більш детальну інформацію про послуги Пенсійного Фонду Ви можете отримати:

за адресою: м. Миколаїв, пр. Богоявленський, 55, тел. (0512) 58-37-02,
Реєстрація на Web-порталі ПФУ: 58-22-51
сайт: portal.pfu.gov.ua

Миколаївцям - про їх майбутнє пенсійне забезпечення

ДОВІДКА про ЗМІНИ У ПЕНСІЙНОМУ ЗАБЕЗПЕЧЕННІ ГРОМАДЯН з 1 січня 2018 року:

З 1 січня 2018 року Пенсійним фондом України відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 № 2148-VIII (далі – Закон № 2148) проведені перерахунки пенсій, а саме:

- особам, які досягли віку 65 років, мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу встановлено в розмірі 40 відсотків мінімальної заробітної плати (1489,20 грн.). Мінімальна заробітна плата, визначена законом про Державний бюджет України на 2018 рік становить 3723 грн.;

- проведено перерахунки раніше призначених пенсій шляхом встановлення максимального розміру пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) на рівні десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність – 13730 грн.

Зміни у призначенні пенсій

Починаючи з 01 січня цього року право на призначення пенсії за віком за наявності страхового стажу не менше 25 років мають чоловіки після досягнення ними віку 60 років та жінки після досягнення ними:

- 58 років – які народилися з 1 квітня 1959 року по 30 вересня 1959 року;

- 58 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1959 року по 31 березня 1960 року;

- 59 років - які народилися з 1 квітня 1960 року по 30 вересня 1960 року;

- 59 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1960 року по 31 березня 1961 року;

- 60 років - які народилися з 1 квітня 1961 року по 31 грудня 1961 року.

Наявність необхідного страхового стажу визначається на дату досягнення відповідного пенсійного віку. Якщо пенсійний вік виповнився до 01.01.2018, право на пенсію визначається за наявності страхового стажу не менше 15 років по 31 грудня 2017 року.

При призначенні пенсії застосовується величина оцінки 1 року страхового стажу в розмірі 1%.

Для визначення права на призначення пенсії згідно із статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» до страхового стажу включаються періоди:

1) ведення підприємницької діяльності із застосуванням спрощеної системи оподаткування, а також із застосуванням фіксованого податку:

а) з 1 січня 1998 року по 30 червня 2000 року включно, що підтверджуються довідкою про реєстрацію як суб'єкта підприємницької діяльності;

б) з 1 липня 2000 року по 31 грудня 2017 року включно, за умови сплати страхових внесків (єдиного внеску) незалежно від сплаченого розміру (крім випадків звільнення від сплати єдиного внеску);

2) проходження військової служби з 01 січня 2004 по 31 грудня 2017 року включно;

3) перебування у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами з 1 січня 2004 року по 30 червня 2013 року включно, що підтверджується наказом про надання такої відпустки.

4) перебування у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку з 1 січня 2004 року по 31 грудня 2004 року, що підтверджується свідоцтвом про народження дитини.

Відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-ХII дружинам (чоловікам), які втратили годувальника із числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 1, пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається незалежно від причинного зв’язку смерті з Чорнобильською катастрофою.

Кому-то вообще не подняли, а кому-то – в 2 раза! – “страсти”
по повышенным пенсиям в Корабельном районе

Хочете дізнатися про свій страховий стаж? А про розмір офіційної заробітної плати, з якої сплачені внески? Немає часу завітати до Пенсійного фонду, але є запитання? Керівництво Інгульського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Миколаєва запрошує скористатися послугами Веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду - https://sites.google.com/view/vebportal

Так, аби не мати прикрих несподіванок на порозі пенсійного віку, Пенсійний фонд України надає всім можливість здійснювати постійний контроль за даними, що можуть впливати на пенсійні права громадян за допомогою веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України.

Для того, щоб стати користувачем даної послуги, слід пройти процедуру реєстрації, яка проводиться тільки один раз. На веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України є три способи реєстрації:

Спосіб № 1. Подача заяви для реєстрації на веб-порталі при особистому відвідуванні територіального органу Пенсійного фонду України.

Для цього слід звернутися до територіального управління Пенсійного фонду України за місцем реєстрації з паспортом та ідентифікаційним номером, заповнити заяву та отримати код реєстрації.

Спосіб № 2. Он-лайн реєстрація за електронним цифровим підписом (ключем ЕЦП).

Для цього необхідно звернутись до акредитованого центру сертифікації ключів та отримати індивідуальний ключ ЕЦП, який зберігається на будь-якому носії (флешка, жорсткий диск комп'ютера), зайти на адресу веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України та виконати прості кроки реєстрації.

Спосіб № 3. Он-лайн реєстрація за допомогою електронного пенсійного посвідчення (ЕПП). Всі особи, які мають електронне пенсійне посвідчення, мають змогу пройти процес реєстрації на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України он-лайн за допомогою РIN-коду, який отримується при видачі електронного пенсійного посвідчення.

Після проходження реєстрації кожен користувач веб-порталу отримає індивідуальні відомості з дотриманням вимог до захисту персональних даних.