Промовили клятву та побилися на шаблях: першокласників у Корабельному районі Миколаєва посвятили в козачата


«Кожен рік в осінню пору, зростає рід козацтва наш. Посвяту відзначаєм на Покрову, у козачата приймаємо 1 клас» – під таким гаслом пройшла посвята в козачата першокласників в Миколаївській загальноосвітній школі №49, розташованій у Корабельному районі (мікрорайоні Балабановка).

На святі були присутні вчителі, батьки та старші учні, які в минулому році вже отримали звання козаків та берегинь роду козацького.

Про це повідомляє прес-центр школи.

“Ми пам’ятаємо та шануємо історію, біографію наших прадідів. Душа кожного, хто вважає себе українцем, наповнюється трепетом, а на очі набігає сльоза, коли перегортаєш сторінки і вчитуєшся в рядки козацької слави. Батьки не стримували сльози радості за своїх дітей, адже вони не просто учні, а вже почесні носії звання КОЗАК”.

Посвяту провів голова ради козацьких отаманів Миколаївської області Альберт Борисович Панченко. Хлопці та дівчата промовляли клятву, а на останок кожен мав змогу потримати справжню шаблю та на хвилинку поринути у минуле, – йдеться у повідомленні.


Для новоспечених козаків були проведені козацькі розваги. Хлопці були ознайомленні з командами і правилами бою. Кожен спробував вітальне «на грудки», позмагався в бою на шаблях. Для дівчат був проведений окремий конкурс з «гупанням» та виштовхуванням з кола. Ці види розваг використовувались козаками на Запорозькій Січі. Після посвяти всі були запрошенні на куштування Кулішу.

“Шановні читачі, любімо Україну! Шануймо її народ і себе. Хай кожен із вас добрими ділами стверджує, що козацькому роду нема переводу”, – звертаються до читачів у прес-центрі школи №49.

Нагадаємо, ми писали:
У Корабельному районі маленьких школярів посвятили у «читачі, першокласники та однокашники»