ОбществоПроисшествия

Трощать велодоріжки та зносять дерева у парку біля ПК «Корабельний», але активісти протидіють скандальному будівництву храму

У парку біля Миколаївського міського Палацу культури «Корабельний», на території, де раніше було розташовано дитяче містечко «Світлофор», та де тепер планують побудувати новий храм Української православної церкви Московського патріархату, за вказівкою отця Богдана (служителя церкви, що на вул. Рильського) трощать асфальтові доріжки з розміткою, на яких колись вчились правилам дорожнього руху діти, катаючись тут на машинках та велосипедах.

Крім того, на місці зруйнованої за дорученням отця Богдана частини огорожі навколо палацу культури «красуються» новенькі ворота.

 

Але й це ще не все. Голова ГО «Комунальна самооборона» Ігор Дерев’янко повідомив, що у парку «церковники» зносять здорові дерева. Так, небайдужий миколаєвець опублікував про це у соцмережі пост під назвою «Церкву МП можна будувати на брехні?». Наводимо повний текст його заяви:

«04.05.2017 року громадськими активістами, Цивільним Корпусом «Азов», ветеранами війни вкотре було припинено знищення парку та дерев, які належать громаді, поруч палацу культури «Корабельний» по пр. Богоявленському, 328.

Цього разу знищувачів активно підтримували «тітушки» у формі сумновідомого громадського формування «Оберіг» (раніше неодноразово засвіченого у інших сумнівних справах).

Зносились здорові дерева, про що свідчать зроблені фото, за вказівкою священника Богдана з церкви московського патріархату. Громадськість викликала поліцію. І тут почалось найцікавіше. Священик почав демонструвати представникам закону, але навідріз не давав фотографувати ксерокопію начебто акту на знесення дерев.

Вдалось з’ясувати, що мова йшла про АВАРІЙНЕ знесення 5-ти дерев. Були відсутні обов’язкові: схема з розміткою, де дерева знаходяться, та порубочний ордер. За декілька тижнів, начебто по цьому ж акту, вже було знесено чималенько здорових дерев.

Згідно Наказу № 105 від 10.04.2006 року Міністерства будівництва, архетиктури та житлово-комунального господарства України «Про затвердження Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України» п. 9.1.12 «Аварійне дерево — це дерево, яке може становити загрозу для життя і здоров’я пішоходів, транспортних засобів, пошкодити лінії електропередач, будівлі і споруди або перебуває у пошкодженому стані внаслідок снігопадів, вітролому, урагану та інших стихійних природних явищ чи за наявності гнилої серцевини стовбура, значної суховершинності, досягнення вікової межі».

У парку ПК «Корабельний» — здорові дерева, знесена 04.05.2017 р. туя дала цьогорічний приріст та має зелені шишки, про що свідчать зроблені фото.

 

Отец Богдан також, м’яко кажучі, плутається у своїх ствердженнях. Перед тим, як активісти помітили, що під приводом знесення аварійних, зносять здорові дерева, у нього вимагали показати чеки за сплату відновлюваної вартості. Священик почав казати, що церквам можна зносити дерева, які належать громаді, БЕЗКОШТОВНО.

Тому було направлено заяву у поліцію, міському Голові, в міське управління екології».

 

Нагадаємо, один з миколаївців писав про «Історію «віджиму землі» у громады Корабельного району», а іншого чоловіка з числа тих, хто намагається протистояти будівництву церкви у парку біля міського палацу культури, навіть забирали до поліції. Обидві сторони конфлікту збираються боротися до кінця: суперечки за парк біля Палацу культури в Корабельному тривають. І що в підсумку вдасться — зберегти або втратити безповоротно дитяче містечко біля ДК «Корабельний» — поки не відомо…

P.S. «Сенкевич подписал документы», — охраняющие парк у ДК «Корабельный» для «церковников» — местным жителям.

Связанные статьи

Подписаться
Уведомление о
guest
33 Комментарий
Встроенные отзывы
Посмотреть все комментарии
Back to top button
33
0
Будем рады вашему мнению, прокомментируйте новость!x
()
x