Рентгенозахисні Двері: Ваш Щит від Радіаційного Випромінювання

Рентгенозахисні двері встановлюються в медичних кабінетах, де використовується обладнання з високими показниками радіаційного випромінення. Це можуть бути операційні зали з рентген-апаратами, флюорографічні та інші спеціалізовані кабінети. Рентгенозахисні двері мають певні характеристики та властивості, що відрізняють їх від звичайних конструкцій.

Основні критерії

Двері рентгенозахисні мають відповідати наступним вимогам:

  • Свинцевий еквівалент в нормі знаходиться не нижче за розрахунковий. Він визначається індивідуально для різних типів приміщень.
  • Є стійке до дії агресивних речовин покриття. Воно має нормально витримувати регулярні обробки.
  • Поверхні пласкі, прості в очищенні.
  • В комплекті доступна надійна автоматика, яка нормально витримує навіть досить важкі конструкції.
  • Встановлено фурнітуру, що розрахована на тривалу експлуатацію.

Є моделі зі звичайними та автоматичними замками. Двері під час використання випромінювального обладнання мають бути надійно заблокованими, аби їх не відкрили випадково, та радіаційне випромінення не потрапило назовні. Дуже важливо дотримуватись правил безпеки.

Конструкція

Рентгенозахисні двері роблять розпашними або розсувними. Перший варіант відноситься до класичних, дверей може бути 1 або 2, тип фіксації – петлі. Розсувні моделі компактно відкриваються, не потребують багато місця, максимально зручні у використанні. Вони легко відкриваються та закриваються, не перегороджують коридор та забезпечують легкий доступ до приміщення пацієнтам разом з інвалідними візками.

Самі двері виготовляються з дерева або алюмінію, основні рами заповнюються ДСП чи полімерним матеріалом. Передбачається два шари ізоляції по боках (зазвичай свинцевої), є також зовнішнє покриття, що має відповідати суворим вимогам щодо використання дезінфекційних та мийних засобів.

Можливі типи покриття дверей, що захищають від рентгенівського випромінення:

  • сталь – класичний матеріал для лікарняних дверей, які потрібно регулярно дезінфікувати й обробляти агресивними речовинами;
  • HPL – спеціальний полімер, ламінат високого тиску, стійкий до впливу більшості агресивних речовин.

Наявність рельєфного покриття не бажана, оскільки в текстуровані елементи можуть забиватись пил та бруд, а звичайна дезінфекція не дає потрібного ступеню очищення. Ручки та дверні петлі зазвичай виготовляються зі сталевих сплавів, мають гладкі поверхні.

Що ще потрібно медичному закладу: якісні меблі

Медичні меблі не просто створюють інтер’єр, вони ще й є максимально функціональними, зручні у використанні, якісні й надійні. Від меблів залежить комфорт пацієнта та лікаря, успішність виконання різних процедур та час, що потрібен на їх проведення. До конструкцій висуваються серйозні вимоги, вони мають відповідати найвищим стандартам якості. При виборі дивіться на:

  • Наявність сертифікації. Конструкції мають відповідати поточним стандартам, мати дозвільні документи. У разі відсутності сертифікатів покупку краще не робити.
  • Міцність та надійність. Спеціалізовані меблі мають витримувати високі експлуатаційні навантаження, тому вони виготовляються з міцних матеріалів, мають надійну конструкцію.
  • Функціонал. Для його розширення виробники часто пропонують додаткові аксесуари, пристрої, різне оснащення.
  • Естетичність дизайну. У медичних закладах сьогодні важлива не тільки функціональність оснащення, а й естетичні параметри. При цьому акцент робиться на простоту ліній, перевага віддається тим меблям, що мають привабливий дизайн.
  • Комфорт використання. Виробники приділяють велику увагу комфорту користувачів, адже він визначає ефективність роботи медичного персоналу, зручність для пацієнтів.

Конструкції мають бути стійкими до зносу, практичними та безпечними. Саме такі варіанти виробляє та постачає «Medical СКБ». Організація продає медичні меблі, двері для рентген кабінетів та чистих приміщень, кисневе та інше медичне обладнання. Лишайте заявку для отримання консультації та узгодження деталей співпраці.

Читайте новини першими
Back to top button