Амброксол для лікування кашлю та горла

Амброксол призначається при лікуванні запалень органів дихання, переважно бронхів. Препарат використовується як головний компонент комплексної терапії, оскільки має багатобічний ефект: сприяє відхаркуванню, знеболює, пригнічує активність бактерій та вірусів. Також призначається при лікуванні запалень лицевого нерва. Амброксол підсилює дію антибіотиків, коли їх призначають для лікування запалень, викликаних бактеріальною інфекцією.

Амброксол для лікування кашлю

Основне завдання препарату – допомагати секреції, тобто виведенню, слизу з дихальних шляхів. Слиз утворюється внаслідок дії декількох факторів:

  • вірусного захворювання на кшталт грипу чи коронавірусу;
  • впливу негативних зовнішніх факторів, зокрема пилу, сигаретного диму, хімічних речовин (на виробництві);
  • алергії.

Слиз продукує епітелій – клітини, які вистилають внутрішню поверхню бронхів. Секрет – в’язка рідина – знаходиться на поверхні епітелію постійно і працює як «охоронець». Коли на поверхню епітелію потрапляє чужорідна частинка, наприклад, пилинка чи бактерія, епітелій робить повільні хвилеподібні рухи, і «чужинець» разом із секретом виноситься назовні – людина кашляє.

При запальних захворюваннях дихальних шляхів секрету утворюється забагато – так працює захисна система організму. У певний момент вихід секрету стає утрудненим, тому що змінюються його властивості. Він стає більш щільним, міцніше «тримається» за поверхню епітелію. Виникає набряк, який із часом посилюється. З точки зору симптоматики це відчувається як затяжний мокрий кашель. Він то слабшає, то посилюється, а без лікування переходить до хронічної форми.

Амброксол виконує декілька завдань:

  • змінює фізичні властивості слизу таким чином, щоб він легко виводився з дихальних шляхів;
  • здійснює антибактеріальну та противірусну дію;
  • знижує інтенсивність кашлю.

Препарат призначається при лікуванні гострих респіраторних захворювань, в тому числі викликаних вірусами, при гострому кашлі. Придбати амброксол можна в онлайн-аптеці https://apteka-ds.com.ua/ без рецепта.

Амброксол як знеболювальне

Через виражені знеболювальні властивості амброксол використовують:

  • при лікуванні горла під час грипу та ГРВІ;
  • для зняття больового синдрому трійчастого нерва.

Запалення у горлі – фарингіт – багатьма людьми не сприймається як захворювання, тому не лікується або лікується лише гарячими чаями. Невилікуваний фарингіт створює основу для бронхіту та запалення легенів, тому потрібна його ефективна терапія. Амброксол знімає запалення у горлі та в купі з іншими препаратами, зокрема жарознижувальними, створює умови для повного одужання.

Невралгія трійчастого нерва – виснажливе захворювання, яке погано піддається лікуванню. Для більшості пацієнтів нагальною проблемою стає знеболювання. Амброксол показав себе як ефективний анестетик. Він у 40 раз ефективніше знімає біль у порівнянні з лідокаїном, тому сьогодні його активно використовують у терапії невралгії.

При будь-якому діагнозі необхідна консультація з лікарем, який визначить термін лікування та оптимальну дозу препарату. Попри безпечність препарату і позитивний досвід його використання, необхідне суворе дотримання рекомендацій щодо приймання.

Читайте новини першими
Back to top button