Кормили военных просроченными продуктами: поставщиков сухпайков для ВСУ подозревают в махинациях
Бумаги "качественные", а еда — просроченная: как на сухпайках для ВСУ делали миллионы
Двох підприємців-постачальників добових польових наборів для ВСУ підозрюють у масштабних махінаціях із харчуванням для військових. За даними слідства, фігуранти підробляли декларації виробника щодо якості продукції, а самі сухпайки комплектували так, що придатні продукти змішували з простроченими або взагалі непридатними для споживання.
Після цього все пакували в один набір і відправляли військовим. Йдеться про постачання неякісних добових польових наборів продуктів на загальну суму понад 71 млн грн.
Як встановило слідство, директор одного з ТОВ разом із заступником забезпечили поставки неякісних сухпайків до війська на 62,5 млн грн. Керівник іншої компанії, за даними правоохоронців, організував аналогічне постачання ще на 8,6 млн грн.
Реалізувати схему, як стверджує слідство, стало можливим через дії колишнього тимчасового виконувача обов’язків директора департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міністерства оборони. Під час укладання договорів із підприємцями посадовець не включив до них пункт про обов’язкову перевірку якості товару. Через це продукція без належного контролю потрапила до військових.
На передовій такі сухпайки викликали масові скарги. Судові товарознавчі експертизи підтвердили, що харчі не відповідали вимогам якості та безпечності.
Державі в особі Міністерства оборони завдано збитків на суму понад 71 млн грн. Усім фігурантам повідомили про підозру. Постачальникам інкримінують заволодіння коштами, службове підроблення та введення в обіг небезпечної продукції. Колишньому чиновнику закидають недбале ставлення до військової служби, що спричинило тяжкі наслідки в умовах воєнного стану.
До суду вже подали клопотання про обрання керівникам компаній запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави в розмірі завданих збитків. Слідство триває. Правоохоронці перевіряють інші можливі епізоди та встановлюють осіб, які можуть бути причетні до цієї схеми.
На тлі повномасштабної війни така нажива на харчуванні військових виглядає особливо цинічною. Адже неякісні та небезпечні продукти могли напряму впливати не лише на здоров’я захисників, а й на їхню боєздатність.
Нагадаємо, раніше ми писали:
- З фронту – на продаж: в Україні викрили схему розкрадання сотень дронів для війська на десятки мільйонів
- Колишніх чиновників Міноборони підозрюють у розкраданні 21 мільйона гривень пального для ВСУ
- Зимова форма “з’їла” бюджет: на Миколаївщині мер піде до суду за розтрату понад 1,1 млн
- Затримали командувача логістики Повітряних Сил і начальника СБУ Житомирщини за хабар
- Мільйони в кишенях замість дронів на фронті: у військовій частині розікрали понад 47 млн грн на “паперових” FPV





