Ім'я нареченого дізналися, подарунки отримали. Народні свята для школярів Корабельного (ВІДЕО)
Бібліотека для дітей №8 (пр.Корабелів,12) — інформаційний центр для всіх дітей Корабельного району. Тут традиційно зустрічають зиму народознавчими заходами до зимових свят.
«Серпантин народних зимових свят» — таку цікаву інформаційну презентацію запропонували своїм відвідувачам у відділі сімейного читання.
Із вишні гілочку зрізають —
Дівчата шлюб собі гадають.
Все це зимової години,
У перше свято… Катерини.
Свято Святої Катерини (7 грудня) вважалось дівочим святом, тому що дівчата у цей вечір ворожили, намагаючись дізнатися про свою долю.
Як прийде зима й свята —
Серед них і Калита.
В християнстві день — подія!
Адже свято це… Андрія.
Неначе в українській хаті на вечорницях опинились дітлахи. Запалені свічки, українські рушники, на екрані — українська хата і тихесенько падає сніг…
Учні 3-х класів шкіл Корабельного району були дуже здивовані, коли бібліотекарі Н.О. Глубоченко і
Л.Г. Полковниченко запропонували їм побешкетувати, підстрибуючи на «коцюбі», відкусити шматочок святкової калити (корж округлої форми, який раніше випікався дівчатами на свято Андрія, з 12 на 13 грудня; він символізує сонце).
А школярки, як справжні українські дівки, ворожили на «імена хлопців», витягуючи записки з-під подушки, та на свою майбутню професію.
Пророком «дівочої долі» стала і книга — сторінку називаємо і гадаємо, читаючи, що на ній написано…
Найбільш вражаючим для учнів 4-х класів було свято Святого Миколая, яке відзначали у відділі сімейного читання 18 та 19 грудня.
За легендою, дітлахи отримують подарунки від святого Миколая тільки в тому разі, якщо вони за рік зробили добру справу.
Школярі з Корабельного із задоволенням розповідали про свої гарні вчинки, отримуючи солодощі…
Завідуюча бібліотекою І.П. Скворцова відзначає виховний ефект дитячого прагнення заслужити подарунок Святого Миколая:
«У неслухняних дітей завжди є шанс виправитися до цього дня і постаратися вести себе добре… Особливо приємно те, що діти самі себе, без примусу дорослих, направляють на дорогу добра і слухняності. А все, що робиться самостійно, залишається і немов друкується в характері, формуючи виховану особистість».
Відвідали бібліотеку для дітей №8 і учні 5 — 7 класів школи №54. Вони згадали про благі справи, які робив Святий Миколай, та взяли участь у рухливих, веселих конкурсах та іграх, що проводили Ангелінка і Павутинка під час театралізованої ігрової програми «Усім, хто вірить в чудеса…»
За активну участь у програмі всі школярі отримали солодощі.
Зимова пора – чарівна казка для дітей, яка залишається приємними спогадами на все життя, а знання про українські традиції, звичаї і обряди допомагають читачам обов’язково бути освіченими, добрими і гарними людьми.
За матеріалами Лілії Полковниченко
та Інни Скворцової