Посвята першокласників Корабельного району в читачі (Відео)
Цього року відділ книгообміну та сімейного читання бібліотеки для дітей №8 приєднався до святкування Дня козацтва на Покрову у місті Миколаєві своїм проведенням свят для першокласників Корабельного району
(МЗОШ №№ 1, 43 та 54).
Такі свята вже традиційно проходять кожного року. Вони — цікаві та повчальні не тількидля дітей, але й для їх батьків. Школярі та дорослі поринають у світ, в якому виховувались наші предки.
14 жовтня український народ святкує свято Покрови Пресвятої Богородиці та День українського козацтва. Це одне із найдавніших християнських свят.
Оберегом кожної нації є її культура та духовні цінності, що передаються від покоління до покоління. Особливо це стосується цього свята, започаткованого ще нашими пращурами. Як відомо, воно знайшло своє продовження і в часи Запорізької Січі. Наші козаки вважали Пресвяту Богородицю своєю заступницею і покровителькою. Звертаючись до неї, вони казали: «Покрий нас чесним своїм покровом та ізбави нас від усякого зла».
Саме 14 жовтня раніше на Україні розпочиналось навчання у школі. Скоштувати в класі кашу із одного горщика – означало стати однокашниками.
Учні МЗОШ №1 1-А класу (вчитель Чернега Н.А.), 1-Б класу (вчитель Штепа С.Л.), 1-В класу (вчитель Біляєва Ю.А.) МЗОШ №54 1-А ( вчитель Салтикова С.М.), 1-Б (вчитель Пунько О.Т.), 1-Г (вчитель Гачегова А.В.), МЗОШ №43 (вчитель Вербицька Г.В.) стали однокашниками та читачами бібліотеки для дітей №8 відділу книгообміну та сімейного читання.
Недаремно на Україні шанують звичаї, які допомагають українцям у праці та навчанні.
Маленькі першокласники разом із своїми батьками дізнались про ті часи, коли на Україні мешкали козаки, про Запорізьку Січ та острів Хортицю, про свято Покрови, про День Українського козацтва та про День пророка Наума.
Свято Наума відзначають трохи пізніше, а саме 14 грудня. «Наум – наведе на ум» — звучала давня приказка, і у народі цей день вважали сприятливим для початку навчання дитини.
Хрещений батько, прийшовши у цей день до свого хрещеника, стьобав його тричі вербовою гілочкою, щоб йому у голову йшла наука. А мати варила кашу, яку несла дітям до школи, щоб з’ївши її із одного горщика вони стали однокашниками. Адже «треба чимало каші з’їсти», щоб опанувати наукою.
Також учні отримали підкову на щастя від своїх батьків. В Україні є чудовий звичай проводжаючи дітей у життєву дорогу, мати дарує вишитий рушник, як символ материнського благословення та материнської любові. Вчителька, яка стала матінкою першокласників дарувала їм рушник на добру путь у навчанні .
Дуже цікаво та несподівано було першокласникам створити своє «Дерево знань», присвятивши кожному своєму підручнику стрічку, зав’язавши її на гілочках дерева.
Про це все цікаво розповідали бібліотекарі відділу книгообміну та сімейного читання Полковниченко Лілія Георгіївна та Глубоченко Наталія Олексіївна, вони і були організаторами свят, які проходили у бібліотеці з 1 по 16 жовтня.
Потім бібліотекарі запропонували дітям приготувати віртуальну кашу, але не просто кашу , а український куліш, який готували козаки у польових умовах. Допомагав їм справжній український козак. З чистими думками та вірою у силу української нації новоявлених читачів відділу книгообміну та сімейного читання підтримали козаки Вітовської Богоявленської громади Бузького козацтва. Козак готував для учнів справжній український куліш, скуштувавши його, маленькі читачі стали однокашниками.
«Шануйте братерство та згоду,
бо ми нащадки козацького роду!»
І сьогодні ми просимо у Пресвятої Богородиці миру, добра, суспільної злагоди для нашої Батьківщини. Тож всіх новоявлених читачів — зі святом! Всім здоров’я, добробуту, наснаги у відродженні кращих національних традицій, щасливого майбутнього для рідного народу, для нашого підростаючого покоління.
Полковниченко Лілія,
провідний бібліотекар відділу книгообміну та
сімейного читання бібліотеки для дітей №8