В Україні почали засуджувати “самокатників”
Наразі всі вироки стосуються штрафів та умовного позбавлення волі
В Єдиному реєстрі судових рішень зафіксовано 3 кримінальні справи, пов’язані з ДТП на електросамокаті. У двох випадках суд визнав винним саме водіїв самокатів.
Про це повідомляє Опендатабот, платформа для роботи з відкритими даними, посилаючись на дані пошукача по судовому реєстру “Бабуся” та дані судового реєстру.
Найбільшої шкоди було завдано потерпілій у справі № 336/7734/20. Жінка поверталася додому, коли раптово її зачепив самокат, на якому по тротуару їхали мати з дитиною. Через зіткнення постраждала набула тілесних ушкоджень середньої тяжкості, тривалий час провела у лікарні та була змушена встановити ендопротез, аби знову мати змогу пересуватись.
У цій справі суд визнав водійку самоката винною за ст. 291 КК України та призначив покарання у виді позбавлення волі строком на 1 рік умовно, відшкодування вартості лікування (112 160 гривень), моральної шкоди у розмірі 23 000 гривень та половини витрат на юридичний супровід. Цікаво, що обвинувачену не позбули права керування та повернули самокат, на якому стався інцидент.
У другому випадку, у справі №303/1650/21, водій самоката не впорався з керуванням, через що збив дівчину на велосипеді. Потерпіла отримала численні забої обличчя, струс мозку та перелами, що було кваліфіковано як тілесні ушкодження середньої тяжкості.
Водія самоката визнали винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого статтею 291 КК України, та призначили штраф у розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян — 3400 гривень на той момент. Крім того, самокатника зобов’язали сплатити потерпілій 70 000 гривень моральної шкоди та 37 216 гривень матеріальної.
Наразі в Україні білішьсть зіткнень та ДТП, пов’язаних із водінням самокатів, кваліфікуються як адміністративне порушення. В судовому реєстрі зафіксовано 16 справ, пов’язаних з ДТП за участю електросамокатів.
Кількість ДТП та нещасних випадків із електросамокатами збільшується, як збільшується й сума штрафів для водіїв такого транспорту. За порушення ПДР за адміністративною постановою ще рік тому водії сплачували штраф 340 грн, а вже у 2021-му сума штрафу становить 850 грн.
Найчастіші ДТП виникають через неуважність як водіїв самокатів, так і водіїв авто
— на пішохідних переходах та під час зупинки в момент виходу з машини.
Здебільшого водіїв самокатів притягають до відповідальності за 124 ст. адміністративного кодексу: пошкодження транспортних засобів та іншого майна. Відповідно до цієї статті, водії самокатів належать до учасників дорожнього руху.
Ждём когда водитель самоката собьёт зерновоз.
Интересно, кого накажут, ведь зерновозы как и самокатчики ездят как хотят и где хотят.
Давно пора этих идиотов наказывать
Давно пора как в цивилизованных странах велодорожки , был бы велодорожки небыло бы таких дтп
Где цивилизованные страны, а где Украина. За место этих дорожек Сенкевич уже 20 раз отдохнул на Майорке. Поэтому остаётся одно, наказать и запретить.