Происшествия

З початку року поліція в Миколаєві відпрацювала більше 350 повідомлень про домашнє насильство

Протягом І кварталу 2020 р. мобільною групою з реагування на факти домашнього насильства, яка цілодобово працює на території Миколаєва з вересня минулого року, відпрацьовано 352 повідомлення про вчинення домашнього насильства.

Як повідомляє Управління превентивної діяльності ГУНП в Миколаївській області, відносно кривдників поліцейські склали 66 протоколів за ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування», та винесли 43 термінових заборонених приписів.

Правоохоронці виявили 18 кримінальних правопорушень у тому числі 11 випадків умисного заподіяння легких тілесних ушкоджень (ст. 125 КК України), три – систематичного вчинення домашнього насильства (ст. 126-1 КК України), два умисних порушення вимог обмежувального припису (ст. 390-1 КК України), а також факти крадіжки (ст. 185 КК України) та підробки документів (358 КК України).

За матеріалами мобільної групи на профілактичний облік поставлені 40 кривдників. Правопорушнику, який мав непогашену судимість та повторно вчинив домашнє насильство, співробітники поліції ініціювали встановлення адміністративного нагляду.

Окрім реагування на факти домашнього насильства мобільною групою проводиться просвітницька робота, направлена на формування нетерпимого ставлення у громадян до будь-яких проявів насильства. З цією метою поліцейські проводили виступи у навчальних закладах міста та на зборах об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Брали участь у якості спікерів у тематичному короткостроковому семінарі «Протидія домашньому насильству» для спеціалістів управлінь соціального захисту населення райдержадміністрацій та міських (міст обласного значення) рад, організовували навчальні тренінги із вказаної тематики для співробітників територіальних підрозділів ГУНП та членів міського громадського формування з охорони публічного порядку «Сокіл».

«Шановні громадяни! У разі вчинення відносно вас домашнього насильства або його загрози, негайно викликайте поліцію за номером 102. Також, з метою отримання інформаційної допомоги, ви можете зателефонувати на «гарячу лінію» для осіб, які постраждали від домашнього насильства, за номером телефону 15-47, або на Національну гарячу лінію з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації – 800-500-005, 116-123 (з мобільного)», — йдеться у повідомленні.

Крім того, для дистанційного отримання інформації про проблему домашнього насильства, ознайомлення з повноваженнями органів та установ, які здійснюють заходи з його попередження, отримання їхніх контактів та онлайн консультування, можна скористатися чат-ботом «Стоп насильству» в месенджері «Telegram», який доступний за посиланням: https://t.me/nonviolence_bot.

Читайте новини першими

Связанные статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Back to top button