Як зареєструвати авто зі встановленим газобалонним обладнанням
Все частіше автомобілісти на власні транспортні засоби встановлюють газобалонне обладнання аби зекономити кошти під час купівлі палива. Проте переобладнання, окрім технічних питань, включає в себе також й юридичні. Зокрема, у кожного водія виникає питання: «А чи потрібно зареєструвати переобладнання свого автомобіля в сервісних центрах МВС України?».
Встановлення ГБО є переобладнанням, а тому обов’язково необхідно здійснити перереєстрацію транспортного засобу в сервісних центрах МВС відповідно до вимог законодавства України, а саме постанови Кабінету Міністрів України від 2010 року № 607. Таким чином, переобладнання буде відображено в реєстраційних документах. Адже при встановленні газобалонного обладнання змінюється тип палива, тобто автомобіль може працювати не лише на бензині, але й на зрідженому нафтовому чи стисненому природному газі.
Переобладнання транспортних засобів для роботи на газових паливах заборонено роботи власноруч, а лише необхідно звернутися за кваліфікованою допомогою до суб’єктів господарювання, які провадять господарську діяльність з переобладнання п’яти і більше транспортних засобів протягом року та мають свідоцтво про погодження конструкції транспортного засобу на відповідний вид переобладнання. Зазначені суб’єкти можуть проводити перевірку відповідності таких засобів вимогам технічних умов і технічної документації підприємства — виробника газобалонного обладнання. При цьому автовласнику не має необхідності попередньо звертатися до сервісних центрів МВС для отримання дозволу чи огляду транспортного засобу.
Регіональний сервісний центр МВС в Миколаївській області повідомляє, що вже після встановлення обладнання, незалежно від місця реєстрації (проживання) власника, необхідно звернутися до будь-якого територіального сервісного центру МВС для проведення перереєстрації, де буде здійснено огляд транспортного засобу, та подати ряд документів, а саме:
— заява відповідної форми;
— акт приймання-передачі транспортного засобу переобладнаного для роботи на відповідному виді палива;
— свідоцтво про узгодження конструкції;
— акт технічної експертизи (крім переобладнаних автобусів) або сертифікат відповідності, виданий випробувальною лабораторією (центром), що має атестат акредитації відповідної галузі та повноваження щодо проведення перевірки технічного стану транспортних засобів, органом з оцінки відповідності, що визнаний та призначений в установленому порядку проводити процедуру сертифікації транспортних засобів, чи підприємством, що має сертифікат відповідності державної системи сертифікації УкрСЕПРО з установлення відповідності конструкції переобладнаного транспортного засобу умовам (вимогам), викладеним у документі про погодження переобладнання;
Звертаємо увагу, що процедуру перереєстрації необхідно зробити протягом 10 днів з дня встановлення обладнання. Власникам переобладнаних транспортних засобів видаються нові свідоцтва про реєстрацію із зазначенням особливостей конструкції транспортного засобу.