Флешмоб до Дня української писемності і мови пройшов для читачів Корабельного району (Відео)
Рідна мова – це мова, що першою засвоюється дитиною і залишається зрозумілою на все життя. Рідною прийнято вважати мову нації, мову предків, яка пов’язує людину з її народом, з попередніми поколіннями, їхніми духовними надбаннями.
У бібліотеці для дітей №8 на відділі книгообміну та сімейного читання відбувся захід, присвячений Дню української писемності та мови, який наша суверенна держава відзначає 9 листопада.
Маючи тисячолітню історію, наша українська мова — мова минулого та прийдешнього.
Древнє слово квітами-перлами розцвітало у найдавніших пам’ятках культури Київської Русі, у полемічних творах, у красному письменстві різних часів.
Читачам відділу — учням МЗОШ №1 2-А класу (вчитель Чернега Н. А.), які були присутні на заході, було дуже цікаво дізнатись про Нестора-Літописця — основоположника давньоруської історії, про його літописання «Повість минулих літ», про 74 знамениті дощечки, на яких описана історія дохристиянської Русі – Велесову Книгу, про Кирила та Мефодія, які заклали основи слов’янської писемності і літератури і були слов’янськими просвітителями та проповідниками х
Згадали представників красного письменства української мови та літератури, таких як Т. Шевченка та І. Франка, Лесю Українку і М. Коцюбинського, П. Тичину і В. Сосюру, М. Рильського та інших, а також видатних сучасників — продовжувачів розвитку української мови – Василя Стуса, Ліну Костенко, Бориса Олійника та багатьох інших.
Учні змагались за звання кращого мовознавця класу, розгадуючи ребуси, промовляючи скоромовки, відгадуючи останні слова прислів’їв та приказок, відповідаючи на складні запитання, відгадуючи загадки.
Прослухавши цікаву легенду «Про людське життя», в якій говориться про те, що без мови немає народу та віртуальну казку Лесі Мовчун «Про те, як ростуть слова», учні спробували «вирощувати» слова нашої прекрасної української мови, додаючи до слів префікси, суфікси, закінчення.
Скажи людині добре слово.
Воно впаде, як в ґрунт зерно.
Якщо душа прийнять готова —
То прийметься й зійде воно.
І виросте зернятко в пояс,
А потім нива зашумить…
І вдячності почутий голос,
І для добра захочеш жить.
Скажи людині добре слово.
Родзинкою заходу став флешмоб — «НАША МОВА КАЛИНОВА», який приготували та провели бібліотекарі відділу Полковниченко Лілія Георгіївна та Дончевський Олексанрр Олександрович.
https://www.youtube.com/watch?v=https://www.youtube.com/watch?v=DLDEmx4k57k
Розцвітай же, слово,
і в родині, і у школі,
й на заводі, і у полі
пречудесно, пречудово —
розцвітай же, слово!
Хай ізнов калина
червоніє, достигає,
всьому світу заявляє:
Я — країна Україна —
на горі калина!
Лілія Полковниченко
Провідний бібліотекар відділу книгообміну та сімейного читання
бібліотеки для дітей №8