Зберегти історичні артефакти у вигляді жорен парового млина, що колись стояв у Богоявленську (на території, яка зараз належить до Корабельного району міста Миколаєва) просить місцевий мешканець, історик Віктор Мних. Про згаданий млин він написав у соцмережі facebook:
«ПАРОВИЙ МЛИН У БОГОЯВЛЕНСЬКУ
Як ми писали раніше, у Богоявленську майже до кінця 19 ст. (у 1896 р.) налічувалось 54 вітряних млина. Більшість вітряків стояли в районі сучасної ЗОШ №40 (давня народна назва тієї місцевості — Млини). Вітряки почали потроху занепадати з вводом у дію у Богоявленську парового млина. Продуктивність млина сягала 400! пудів зерна за день. Містився паровий млин у будівлі на розі сучасного проспекту Богоявленського і вул. Джерельної, де тепер типографія.
Более ста лет назад в Витовке (Богоявленске) насчитывалось 54 «ветряка»
До речі, вулиця, на якій стояв паровий млин, довгий час називалася Млинною. З 1926 року паровий млин увійшов до Богоявленського сільськогосподарського кредитно-кооперативного товариства.
Хочу звернутися до активістів та патріотів Корабельного району, щоб не дали пропасти історичним артефактам. Можливо, було б доречним зберігати ці жорна на території парку «Молодіжний» (нині — парк «Богоявленський» — прим. ред.), як історичний експонат? Доки новітні скоробогатьки не розбили унікальні жорна на камінь для фундаменту чергового котеджу».
А каким образом их можно туда перевезти?что для этого нужно?
Вікторе, як з Вами зв'язатись? Взагалі потрібен транспорт і кран. На минулому тижні ці жорна люди хотіли забрати до приватного музею, але поки що тиша.
От собака гавкуча цей Шаріков.
Дякуємо Мниху за намагання збереження історичної пам'яті. Завжди цікаво читати і дізнаватись про історичні факти.
Так. І завідував тими млинами, що в районі теперешньої сш № 40, дід Савун. Тільки млини були трохи вище по вулиці, а в районі самої школи і парка біля школи, був місцевий цвинтар.
Знаю где ещё такое один лежит
Обидно, что тем, от кого зависит принятие решения нас.рать на историю нашего района.