Нарешті з сивої давнини проступає справжня українська історія
Проступає Вели́ке кня́зівство Лито́вське, Руське, Жамойтське та інших земель (ВКЛ), справжній нащадок славної Київської Русі, на наших Південних землях.
Херсонська область, Дніпро-Славута, село Тягинка. Мальовнича місцевість на берегу Дніпра – Славути.
Пам’ятник «500 річчя українському козацтву», поставлений у 1992 році.
Археологічні розкопки на місці старовинної фортеці, якою багато хто володів з античних часів.
Навіть ще не ґрунтовні роботи, а лише розвідка, але археологами знайдені артефакти, які підтверджують, що свого часу їй володіло ВКЛ! Отак! Бо колонізатори з Россійської імперії видумали миф про «Дике поле». Коли ж в нас почнуть розкопки у славетній Вітовці?
Історічна довідка:
ВКЛ нащадок Русі, в якому переважну більшість населення складали русини (пращури українців, не плутати з московитами), державною мовою була руська (не плутати з россійською), основною збіркою законів була «Руська Правда» (складена ще за часів Великого князя Київського Ярослава «Мудрого»).
У другій половині 14-го сторіччя литовсько-руське військо на чолі з князем Ольгердом у Битві на Синій Воді (річка Синюха, що впадає у П. Буг у Первомайську), вірогідно між 24 вересня — 25 грудня 1362 року, розбив на голову Ординське військо. Одним з воєвод згадувався князь-русин Данило з відомого в Україні роду Острозьких. Були звільнені території від ординців між Дніпром та Дністром, по саме Чорне море. По літописним джерелам, на території сучасної Миколаївської області були засновані місто-фортеця Вітовка (на території Корабельного району) на честь сина Ольгерда Вітовта та місто-фортеця Дашів (на території Очакова).
Звісно й козаки українські покрили ці місця невмиручою славою.
Віримо, що українська археологія багато чого справжнього, а не видуманого колонізаторами, відновить.
Інформація по темі:
КНЯЗЬ ДАНИЛО ОСТРОЗЬКИЙ У БИТВІ НА СИНІХ ВОДАХ. 1362 РІК», ЧАСТИНА 1
Голова ГО «Комунальна самооборона» Дерев’янко Ігор