Обласний еколог, що "дуже любить ліс": судова справа щодо ділянки Бабенка-Пеліпаса триває
У Корабельному районному суді (суддя Селіщева Л.І.) 16.11.17 року відбулось одно з сотень засідань у скандальній справі з повернення в державну власність лісу «Маяк» (соснове урочище «Жовтневе»), зухвало «роздеребаненого» Миколаївською міськрадою в інтересах впливових «спритників». Я беру участь, як третя особа від громадськості, тому можу донести усі кричущі моменти.
В даному випадку розглядалось знесення споруд маєтку Головного екологічного інспектора Миколаївської області Бабенка В.А., який купив одну з діляночок у родини відомого «бізнесмена» Пеліпаса, що в свою чергу проходить у кримінальній справі з іншим «бізнесменом» «Мультіком». Бабенко, у безпосередні обов’язки якого входить захист лісів, схоже вирішив оселитися в урочищі на берегу лиману щоб цілодобово його вартувати? А ринкова вартість порожньої ділянки (по матеріалам інших справ) там складає 20 – 30 тис. доларів США.
Проти Бабенка було порушено кримінальне провадження 18.06.2015 за № 42015150020000027.
«Головного еколога» Бабенка, що знищує ліс «Маяк» – геть з посади!
15.08.2016 року районний суд повернув ділянку Бабенка у власність Держави (мова про споруди не йшла). 09.11.2016 року Апеляційний суд підтримав це рішення.
Але Вищій спеціалізований суд України 06.09.17 року, незважаючи на присутність активістів, міняючи свій склад, незвичайно довго мусолив процес, з явними ознаками упередженості, нарешті прийняв «хитре» рішення про відправку справи на новий розгляд у суд першої інстанції. Цікаво, що сумнівів щодо того, що земля відводилась незаконно, навіть не виникло. Виникла процесуальна «зачіпка» щодо терміну позовної заяви прокуратури. Касацію подав Бабенко спільно з Пеліпас.
Так от. Нажаль 16.11.17 року Корабельний райсуд вимушений був призупинити провадження у справі щодо розгляду знесення споруд маєтку Бабенка, бо знов треба розглянути справу по поверненню Державі самої землі. Але активісти не впадають у відчай і мають рішучість продовжити боротьбу.
Наразі, за 3,5 роки важкої боротьби, в наслідок протестів, навіть сутичок, сотень судових засідань, з восьми десятків ділянок розданих у лісі, вже остаточно повернуто Державі біля чотирьох десятків. Головне, що активісти у 2016 році домоглися визнання у Верховному суді України незаконності володінням родиною Пеліпас однієї з ділянок у сосновому урочище. А це вже є судовою практикою вищого суддівського органу, і, мабуть, саме це не дало касаційному суду зухвало прийняти рішення повністю на користь Бабенка.
От, як громадськість почала повертати ліс після перемоги Революції Гідності:
Николаевские активисты требуют сноса элитных коттеджей в зоне «Маяк»
Нагадаю про тих, хто запустив свої пазурі в ліс на лимані:
Лес для прокурора
Член всеукраїнської правозахисної організації «Наше право» Дерев’янко Ігор.