Лептоспіроз – загроза життю та здоров’ю, - попереджають миколаївців медики
Лептоспіроз — гостре інфекційне захворювання, що вражає людей і тварин. Викликається мікроорганізмами — лептоспірами, які потрапляють у водойми із сечею хворих тварин, де вони можуть зберігатися до 300 днів.
На Миколаївщині за період з 1 січня по 28 серпня поточного року з таким діагнозом до обласної інфекційної лікарні поступило 6 осіб (3–Інгульский р-н, 2 – Кривоозерський р-н, 1 – Первомайський р-н).
Наразі один з них зараз находиться в лікарні, стан пацієнта лікарі оцінюють як стабільний, що має позитивну динаміку. Приводу для паніки немає, ситуація штатна, показники захворюваності не перевищують середньостатистичні по Україні.
В Україні захворюваність на лептоспіроз сезонна і зростає навесні і влітку, коли люди більше часу проводять біля водойм. Лікарі нагадують, що хворіють на лептоспіроз сільськогосподарські тварини (велика рогата худоба, свині, кози, вівці), хутрові звірі, водяні та сірі пацюки, мишоподібні.
Людина заражається лептоспірозом при купанні в дрібних водоймах, ставках, озерах і під час рибної ловлі, при вживанні забруднених харчових продуктів, при догляді за хворими тваринами та обробленні туш, якщо не дотримуються правил особистої гігієни. Необхідно пам’ятати, що лептоспіри проникають в людський організм не тільки через шлунково-кишковий тракт, а й через пошкоджену шкіру і слизові оболонки. Від людини до людини лептоспіроз не передається.
Інкубаційний період складає у середньому від 6-8 до 14 днів, (від моменту попадання збудників в організм людини до початку захворювання).
Симптоми захворювання:
— хвороба починається раптово з ознобу та загальної слабкості;
— температура підвищується до 39-40°;
— з’являються нудота, блювота, головний біль, біль у всьому тілі;
— характерною ознакою захворювання є біль у литкових м’язах. Іноді хворі не можуть не тільки ходити, але й триматися на ногах.
При появі перших ознак захворювання необхідно негайно звернутися до лікаря, оскільки важлива своєчасна госпіталізація і лікування хворого на лептоспіроз! Ні в якому разі не можна займатися самолікуванням!!!
Що робити, щоб не захворіти?
Купатися необхідно в спеціально відведених місцях.
Бажано відмовитись від прогулянок босоніж у заболочених місцевостях.
Не вживати в їжу м’ясо і молоко хворих на лептоспіроз тварин, сиру воду з відкритих водойм.
На польових роботах, риболовлі, полюванні, при догляді за хворою худобою обов’язково — надягати гумові або кирзові чоботи, рукавички.
Без лікування лептоспіроз може призвести до ураження нирок, ураження печінки, менінгіту чи, навіть, смерті.
Про це повідомляє Управління охорони здоров’я Миколаївської облдержадміністрації.
[do_widget id=text-16]
Нагадуємо, ми раніше писали: У Миколаєві зафіксовано випадки кору. Тож не нехтуйте вакцінацією!
А у нас в Корабельном девушка молодая умерла?!
Почему замалчиваете?!
Симптомы очень похожи:
- рвота,
- высокая температура
- общая слабость
- кома ...