Церкву МП можна будувати на брехні?
04.05.2017 року громадськими активістами, Цивільним Корпусом «Азов», ветеранами війни в котре було припинено знищення парку та дерев, які належать громаді, поруч палацу культури «Корабельний» по пр. Богоявленському, 328. Цього разу знищувачів активно підтримували «тітушки» у формі сумновідомого громадського формування «Оберіг» (раніше неодноразово засвіченого у інших сумнівних справах).
Зносились здорові дерева, про що свідчать зроблені фото, за вказівкою священника Богдана з церкви московського патріархату. Громадськість викликала поліцію. І тут почалось найцікавіше. Священик почав демонструвати представникам закону, але на відріз не давав фотографувати, ксерокопію начебто акту на знесення дерев. Вдалось з’ясувати, що мова йшла про АВАРІЙНЕ знесення 5-ти дерев. Були відсутні обов’язкові: рішення виконкому, висновок екологічної комісії, схема з розміткою де дерева знаходяться та порубочний ордер. За декілька тижнів до 04.05.2017 , начебто по цьому ж акту, вже було знесено чімаленько здорових дерев.
Згідно Наказу № 105 від 10.04.2006 року Міністерства будівництва, архетиктури та житлово-комунального господарства України «Про затвердження Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України» п. 9.1.12 «Аварійне дерево — це дерево, яке може становити загрозу для життя і здоров’я пішоходів, транспортних засобів, пошкодити лінії електропередач, будівлі і споруди або перебуває у пошкодженому стані внаслідок снігопадів, вітролому, урагану та інших стихійних природних явищ чи за наявності гнилої серцевини стовбура, значної суховершинності, досягнення вікової межі.»
У парку ПК «Корабельний» здорові дерева, знесена 04.05.2017 туя дала цьогорічний приріст та має зелені шишки, про що свідчать фото та відео.Отец Богдан також, м’яко кажучі, плутається у своїх ствердженнях. Перед тим, як активісти помітили, що під приводом знесення аварійних, зносять здорові дерева, у нього вимагали показати чеки за сплату відновлюваної вартості.
Священик почав казати, що церквам можна зносити дерева, які належать громаді, БЕЗКОШТОВНО. Тому було направлено відповідну заяву у поліцію, міському Голові, в міське управління екології.
Пізніше у руки активістів попав ще один акт на знесення 6-ти дерев, який пан Богдан надає в інши служби, обґрунтовуючи своє право знищувати зелені насадження. Дерева визначено, як такі, що знаходяться у задовільному та доброму стані.
Цікаво, що цей акт взагалі без підписів. І знов відсутні обов’язкові: рішення виконкому, висновок екологічної комісії, схема з розміткою, де дерева знаходяться, та порубочний ордер.
да