Теперь в Корабельном районе будут улицы Океановская, Кобзарская, Святотроицкая, Национальной Гвардии... (Полный перечень переименований)
Напомним, что вчера, 25 февраля, мэр Николаева
обнародовал распоряжение о переименовании топонимов в рамках декоммунизации.
Предлагаем список переименованных улиц и переулков, расположеных в Корабельном районе (на языке оригинала) с обоснованием новых названий:
Артема вул. — Океанівська вул. — Вулиця виходить до суднобудівного заводу «Океан». Нова назва є шаною всім працівникам даного заводу, які зробили значний внесок у розвиток підприємства та водночас міста.
Бела Куна вул. — Костя Гордієнка вул. — Гордієнко (Головко) Кость (Костянтин) Гордійович (?-1733) – видатний військовий і політичний діяч. 12 разів обирався кошовим отаманом Запорізької Січі: з грудня 1703 р. по травень 1706 р., а також з грудня 1707 р. по квітень 1709 р. У 1710-1728 рр. – кошовий отаман Кам`янської та Олешківської Січі. Сподвижник Пилипа Орлика.
Бела Куна пров. — Гостинний пров. — Назва характеризує менталітет українців у цілому та миколаївців зокрема, які приймають з любов’ю гостей у своєму домі.
Блюхера пров. — Баркасний пров. — Вулиця виходить до причалу
Бубнова пров. — Сіверсів пров. — Назва надана по нижньому та верхньому Сіверсових маяках, які були встановлені ще в ХІХ ст.
Дибенка вул. — Княжа вул. — Вулиця розташована на території, яка в ХIV-ХV ст.ст. входила до складу Великого Князівства Литовського і де бували князі цієї держави.
Дибенка пров. — Княжий пров. — Провулок розташований поруч з однойменною вулицею
Желєзнякова вул. — Лікаря Миропольського вул. — Лікар Миропольський (1880 1972) є одним з основоположників цивільної медицини в Богоявленську (нині територія Корабельного району). 16 серпня 1941 року переніс із залізничної станції поранених радянських бійців, покинутих німцями в розбитих вагонах, у приміщення школи, яка знаходилась на сучасній вулиці Ватутіна та надав їм медичну допомогу, деяких прооперував. Лікував людей до самої своєї смерті, похований на місцевому кладовищі в Корабельному районі м. Миколаєва.
Жовтневий пров. — Такелажний пров. — Миколаїв вважається корабельною стороною, а такелаж як загальна назва усіх снастей на судні (тросів, канатів і линв, а також різноманітних блоків, талрепів, кріплень та інших деталей) є одним найбільш звучним топонімом, пов’язаним з морською та суднобудівною тематикою.
Затонського пров. — Боплана пров. — Боплан Левассер де Гійом (1600-1673 або 1685) – французький інженер, один з найвідоміших картографів 17 століття. З початку 1630 до 1648 років працював на території України. У 1639 році розробив перший варіант генеральної карти України. Однією з головних картографічних праць Боплана є «Спеціальний і докладний план України разом з належними до неї воєводствами, округами та провінціями». Його «Опис України» вперше відкрив Україну для західного читача. Ця праця Боплана також включає опис географічних об’єктів Миколаївщини.
Івана Федька вул. — Калиниченка вул. — Калиниченко Микола Іванович (1924-2007) – доктор медичних наук, професор, заслужений лікар України, розробник ефективного методу лікування тяжких опіків. Близько 28 років працював лікарем на суднах китобійної флотилії. Знаходячись у відкритому морі, провів більше трьох тисяч операцій, рятуючи не тільки співвітчизників, а й іноземних моряків. Автор ефективних лікарських препаратів.
Коллонтай вул. — Родинна вул. — Назва відображає значущість родинних цінностей як ознаки ментальності українців.
Командарма Уборевича вул. — Кобзарська вул. — Назва на честь кобзарів – унікального явища в українській культурі, носіїв та зберігачів духовного генофонду українського народу. Свого часу вони вважались провідниками, які через свою гру на кобзі будили національну свідомість, передавали тисячолітню мудрість та розкривали правду життя, закликаючи до активності та згуртованої боротьби зі злом.
Латиських Стрільців вул. — Січових Стрільців вул. — Організація створена в 1914 році. Це було першою спробою організувати українську національну армію. УСС – єдине українське національне військове формування, яке брало участь у Першій світовій війні
Марії Ульянової вул. — Клечова балка — Вулиця розташована на місцевості, історична назва якої «Клечова балка», що тягнеться вздовж річки Вітовки, від озер біля об’їзної дороги до Південного Бугу. Крім того, даний топонім широко розповсюджений серед жителів даної місцевості
Пархоменка вул. — Гетьмана Мазепи вул. — Мазепа-Калединський Іван (1639-1709) – український військовий, політичний і державний діяч. Гетьман Війська Запорізького, голова козацької держави на Лівобережній (1687-1704) і всій Наддніпрянській Україні (1704 1709).
Подвойського вул. — Вітрильна вул. — Назва алегорично позиціонує Миколаїв як місто вітрильних суден.
Радянської Армії вул. — Національної гвардії вул. — Пропонована назва має на меті присвятити один з топонімів військовому формуванню Збройних сил України – Національній гвардії, сили якої проявили себе у військовому протистоянні на сході України.
Червоносільська вул. — Святотроїцька вул. — Вулиця розташована в місцевості, де раніше знаходилось село Святотроїцьке.
Червоних Слідопитів вул. — Авіаторів вул. — Вулиця проходить поруч з територією військового аеродрому.
Чичеріна вул. — Краєзнавців вул. — У назві вшановується внесок миколаївських краєзнавців у вивчення та популяризацію історії Миколаєва.
Шверника вул. — Сидора Білого вул. — Білий Сидір Гнатович (1735 1788) – перший військовий отаман Чорноморського козацького війська, призначений у 1788 р. Г. Потьомкіним. Очолював Чорноморську козацьку флотилію у роки російсько-турецької війни (1787-1791). Під час бою козацької флотилії з турецькими вітрильниками Сидір Білий був смертельно поранений біля фортеці Кінбурн
Як пропонували перейменувати вулиці у Корабельному
районі Миколаєва у зв’язку з декомунізацією
С полным списком уже переименованных топонимов Николаева можно ознакомиться по ссылке: «Про перейменування об’єктів топоніміки»
Не переименованными в Корабельном районе (вопреки пожеланиям историков, общественников) остались улицы Генерала Попеля, Ленинградская, Ватутина, Зои Космодемьянской, Командарма Смирнова, Литовченко, Маршала Жукова, Терешковой, Островского (улица и переулок), переулки Дунайской флотилии, Пионерский.
Напомним, мы писали:
В Николаеве переименовали 129 объектов. Пр.Октябрьский стал Богоявленским
Комментарии к материалу можно увидеть ниже и ЗДЕСЬ
Старые комментарии: http://v4.korabelov.info/index.php?option=com_k2&view=item&id=11853:teper-v-korabelnom-rajone-budut-ulitsy-okeanovskaya-kobzarskaya-getmana-mazepy-perechen-pereimenovannykh-toponimov&Itemid=118
И чем старые названия не угодили?? Теперь путайся куда тебе ехать или идти. а с документами сколько волокиты! Для чего это всё?