Знані у Європі: учні гімназії №3 побували у Польщі
У січні цього року гімназія підписала угоду про співпрацю з Вищою школою Бізнесу у Домброві Горнічей (Польща). Наприкінці вересня 2015 року
в рамках проекту «Польсько-український обмін молоддю» 70 його учасників з десяти шкіл різних регіонів України відправилися у тижневу подорож до Польщі. Миколаївську область представляла команда нашої гімназії: п’ять одинадцятикласників та керівник — практичний психолог Склярук О.В.
Освітній проект-подорож передбачав уроки географії у практиці (екскурсії країною, що приймає), семінар «Культура нашого регіону» (усі делегації презентували свою малу батьківщину), творчі майстерні із артистами, художниками, фахівцями у галузі інформаційних технологій та спортивні заходи. Під гаслом «Комунікація понад бар’єрами – польська й українська молодь розмовляє спільною мовою» щодня проходили тригодинні заняття, які дозволили учням вивчити основи «мови сусіда».
І результатом спільної діяльності учасників проекту став концерт молоді Польщі й України, глядачами якого були місцеві жителі, представники громадських організацій та ЗМІ.
Безрученко Дар’я — учасниця проекту, учениця 11-А класу, ділиться враженнями:
«Мене вразила подорож: екскурсія до справжньої вугільної копальні у Забже (на глибині шахти нам заклало вуха, а величезна машина для буріння змусила затамувати подих) та похід до Бендзинського замку (відреставрованої середньовічної фортеці).
Але, звичайно, найзахоплюючим враженням для нас стала поїздка до Кракова – міста королів, міста з багатою, бентежливою, інтригуючою історією. Краків – то окрема історія – про місто Дракона на березі Вісли можна говорити без упину.
Між екскурсіями ми не марнували часу: співали, танцювали, брали інтерв’ю, ділилися з поляками українськими звичаями та традиціями, а наші хлопці блискуче відстоювали нашу честь на футбольному полі.
Тиждень проминув як один день, і ось вже ми на прощальному концерті єднання народів. З посмішкою дивимося інсценівку гоголівських «Вечорів на хуторі біля Диканьки» польською мовою й невтомно демонструємо свої таланти.
Ще день – і ми вдома. Назад до Миколаєва, до рідної домівки й гімназії. Час повертатися до навчання, розмальовуючи осінні будні яскравими спогадами про нашу чарівну подорож.»
ЗДВР, Колесніченко Н.Ф.