«Схилімо голови в скорботі». У Корабельному районі відбувся вечір-реквієм до Дня пам'яті жертв голодомору...
«Ти кажеш, не було голодомору?
І не було голодного села?
Я бачив сам у ту зловісну пору
І пухлих, і померлих на шляхах.
І досі ще стоять мені в очах.
А кажеш – не було голодомору?»
Д.Білоус
Вечір-реквієм «Схилімо голови в скорботі», присвячений Дню пам’яті жертвам Голодомору та політичних репресій, пройшов 19 листопада в читальному залі бібліотеки-філіалу №18 Централізованої бібліотечної системи для дорослих.
Організаторами цього заходу були колектив бібліотеки-філіалу та працівники Відділення соціальної допомоги Корабельного району міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг).
У заході приймали участь Малицький Олександр Георгієвич, заступник голови історико-просвітницького товариства «Меморіал» імені Василя Стуса, священнослужитель Української православної церкви Іван Лещик та член правління громадської організації «Вітовське українське товариства» Савченко Георгій Борисович.
Трагічні події 1932-1933 рр. вписали чорну й ганебну «славу» тоталітарної держави в життя українського народу навічно. Пам’ять про ті часи вкарбувалась у свідомості наших співвітчизників назавжди, вона болем проймає серця людей, є насправді невмирущою і передаватиметься з покоління в покоління.
Голодомор завдав удару по глибинних основах української нації. Трагічні жнива скорботи відібрали в українського народу 10 млн. життів.
Голодомор має чотири виміри: політичний, національний, історичний, світовий. Міжнародна спільнота засудила Голодомор 1932-1933 рр. в Україні в офіційному документі 58-сесії Генеральної Асамблеї ООН – спільній заяві з нагоди 70-х роковин Голодомору 1932-1933 рр. в Україні, яку підписали більше 40 держав світу і підтримали 25 держав ЄС.
Кожне покоління українців має знати правду про голодомор і засвоїти його уроки. Минуле століття пронеслося над Україною трьома голодоморами: 1921-1922, 1932-1933, 1947 років.
Голод – це не тільки смерть, а й духовна руїна, знищення здорової народної моралі, втрата ідеалів, занепад культури, рідної мови, традицій.
Згадуючи про одного – пам’ятаємо про мільйони.
У четверту суботу листопада в Україні щорічно відзначається скорботна пам’ятна дата — День пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій. У пам’ять про жертв Голодомору в Україні в різних містах країни встановлено меморіальні комплекси. І в День пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій зазвичай у цих комплексів проходять церемонії поминання: жителі збираються разом і несуть в руках запалені свічки, які покладають потім до підніжжя меморіалів.
У 16:00 в День пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій в Україні проходить загальнонаціональна хвилина мовчання.
Всеукраїнська акція пам’яті «Засвіти свічку» відбудеться 22 листопада. Акцію «Засвіти свічку» підтримують українці по усьому світу. Схилімо й ми голови в скорботі перед невинно убієнними.
Молимось, Боже єдиний,
Нам Україну храни,
Всі свої ласки, щедроти
Ти на люд наш зверни.
Дай йому волю, дай йому долю,
Дай доброго світа,
Щастя дай, Боже, народу
І многая, многая літа.
Ольга Ясько