Общество

«Усі різні – всі унікальні – всі рівні». Добре, коли б ми залишалися людьми

Часто, поринаючи у глибини щоденного життя, гублячись в буденності проблем, «обростаючи» гнівом того, що діється навколо, ми забуваємо пам’ятати про дещо більше – дещо людське і варте поваги; і однією із таких тем, котру було б непогано розуміти усім і, хоч інколи, але намагатись їй слідувати, є тема рівності людей.

Кожен народжується на світ, і кожен, відповідно, має право на життя.

Але варто пам’ятати, що навіть близнюки, народжені з різницею в секунди, можуть бути найпротилежнішими, найрізнішими. То що ж говорити про суспільство загалом?

Часом нам здається, що ті, хто не поділяють нашої думки, нашого погляду, нашого звичаю, — не люди. Це помилка, грандіозна помилка, адже якою б не була особа, вона одна на цій землі зі своєю унікальністю, нехай і вираженою через недоліки.

Кажуть: не суди іншу людину лише за те, що її недоліки чи помилки не такі, як у тебе. Усі ми рівні, рівні перед Богом і правом на життя. Це повинен усвідомити кожен. Люди не змогли б жити у соціумі, якщо б керувались лише правилом власності, правилом джунглів, особистих інтересів чи у крайньому випадку – інстинктів.

Правове суспільство, демократичне суспільство несе за собою усвідомлення того, що усі рівні, усі унікальні, хоч і такі різні. Певна річ, для кожного існують обов’язки, правила, які не можна порушувати, моральні цінності, які варто зберігати, яким варто слідувати. Але вибір залишається за кожним індивідуально.

Земля стала б тьмяною, якби усі були однаковими, вона б не рухалась вперед, не досягала нового. І хоч інколи здається, що певні відмінності інших заважають нам, то варто задуматись: що, аби усі так заважали один одному, і кожен вчиняв, втамовуючи лише власні інтереси? Першочерговим завжди є намагання зрозуміти людину і домовитись із нею словом, прости людським словом. На жаль, сьогодні таких випадків стає усе менше і менше…

Кожен має право на життя і на вибір. Усі різні – але всі рівні. Добре, коли б ми залишались людьми — тоді б, напевно, і розуміли це, направляючи усі сили на те, аби жити у злагоді, а певні негаразди чи непорозуміння, невподобання ідей або думок інших вирішували, обговорювали із самого початку зародження тої чи іншої проблеми.

Залишаймось людьми!

Катерина Черемнова

Читайте новини першими

Связанные статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Back to top button