Общество

“Ми віднайдемо правду у житті”. Два крила щастя для ліцеїстів

«Ми працю любимо, що в творчість перейшла,
І музику палку, що ніжно серце тисне
У щастя людського два рівних є крила:
Троянди й виноград, красиве і корисне».
                                                                 Максим Рильський

Особисто для мене, ці слова великого академіка асоціюються з мовою та літературою, як двома крилами щастя людського. Мова – це скарбниця народних традицій і звичаїв, література – джерело пізнання свого народу. Якщо людина має ці крила, значить, вона літає, тобто є повноцінною і самодостатньою особистістю.

Приємно, що в Миколаєві, південному російськомовному місті, є молодь (учні й студенти), які люблять українську мову, читають українських авторів, слухають українські пісні.

У Миколаївському економічному ліцеї №1, незважаючи на економічний профіль, навчалося й навчається багато справжніх гуманітаріїв, які досконало володіють українським словом, знають і шанують народні традиції, є активними учасниками й переможцями українознавчих олімпіад та конкурсів й авторами власних поезій. І сьогодні мова піде про них…

2

Іщук Христина (випускниця 2012 року) — учасник заочного обласного конкурсу творчих і дослідницьких робіт «Як парость виноградної лози, плекайте мову…» (2010). Самі за себе говорять її вірші:

Плекаймо нашу мову,
Вивчаймо все нові й нові слова,
Ростім фізично і духовно,
Щоб слава про нас ожила.

І загуділи сині гори,
І засміявся наш Дніпро,
І навіть рідне Чорне море
Завжди усміхнене було.

1Паніна Ольга (випускниця 2011 року) — переможець ІІ етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу серед учнівської молоді ім. Т. Г. Шевченка (2011), автор статті «Кожне покоління шукатиме нових ідей стежками долі Шевченка», яку закінчила власною поезією:

ІЗ ПОДИХОМ ЄДИНИМ…

Із подихом єдиним до народу
Ми віднайдемо правду у житті
За кожен крок, за волю і свободу
За прагнення піднятись до мети…

Ми будем жити, і нам на зміну
Приходитимуть все нові дива
За правду, за життя та віру,
За істину в римованих стежках.

        Нас хтось навчив здавна правдивим бути,
        Я знаю: то Шевченкова душа,
        І думка його мрійна й незабутня,
        І давня ця римована строфа.

        Я знаю: він навчив любити,
        Якими б не були шляхи…
        Із подихом єдиним до народу
        Його стежками будемо іти!

3Старунова Альона (випускниця 2012 року), переможець ІІ та ІІІ етапів Всеукраїнської предметної олімпіади з української мови та літератури (2011 р.), ІІ та ІІІ етапів ХІІ Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика (2011 р.), ІІ та ІІІ етапів Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім.Т.Г.Шевченка (2011), учасник заочного обласного конкурсу творчих і дослідницьких робіт «Як парость виноградної лози, плекайте мову…» (2010 р.), пише:

«Я дуже хочу бачити свій народ щасливим, упевненим у майбутньому своєї держави, сильної і міцної, а на сторожі щоб стояло слово – рідна мова.

Для цього потрібна нова хвиля мислення, нова хвиля справжнього патріотизму. «Щоб не минуле формувало сучасний тип українця, а щоб сучасний українець був здатен формувати майбутнє», — говорить Ліна Костенко.
А я додам: «Хто ми без рідної мови? Без власної історії? Без незалежної держави?
Пустоцвіт. Перекотиполе».

Гідна зміна нашим випускникам підростає й сьогодні.

Лисенко Ольга (учениця 11-А класу) — переможець ІІ та ІІІ етапів Всеукраїнської предметної олімпіади з української мови та літератури (2010, 2012, 2013 рр.), ІІ етапу ХIV Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика (2013 р.), учасник і переможець Зльоту юних поетів і прозаїків, кореспондент газети «Ліцей-прес», ведуча конкурсів та лінійок, творча та ерудована особистість.

4 5
Лисенко Ольга та Лаврентьєва Крістіна

Лаврентьєва Крістіна (учениця 11-А класу) — переможець ІІ етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу серед учнівської та студентської молоді ім. Т. Г. Шевченка (2013), учасник ІІ етапу Всеукраїнської предметної олімпіади з української мови та літератури (2013), старанна учениця з відмінним чуттям мови.

6
Свирид Катерина
(учениця 10-Б класу) — переможець ІІ етапу ХIV Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика (2013 р.), життєрадісна й багатогранна особистість.

Це з них, успішних і самодостатніх, творчих й ерудованих, старанних і впевнених у своїх знаннях, брати приклад нашому молодшому поколінню ліцеїстів – учням 8-9 класів.

Перші кроки до майбутнього успіху молодші учні ліцею роблять уже сьогодні. Так активними учасниками українознавчих конкурсів протягом І семестру 2013-2014 н.р. були такі учні:

Курас Влада (10-А), Литовченко Олександра (10-Б);

Любицька Анстасія та Царенко Антон (9-А);

Лісова Анастасія, Палій Вікторія, Марикін Ярослав, Бондарчук Діана (8-А).

Шановні наші ліцеїсти-гуманітарії, ми віримо у ваші здібності й зичимо вам красивого й корисного польоту на крилах
МОВИ й ЛІТЕРАТУРИ!

С.Є. Афоніна, учитель української мови та літератури
Миколаївського економічного ліцею №1

Читайте новини першими

Связанные статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Back to top button