Общество

"Захворюваність на туберкульоз зростає", - гол. лікар ЖЦРЛ Юрій Богатий

27 листопада 2013 року у Жовтневій РДА відбулися перші громадські слухання на тему: «Обговорення проблем та перспектив районної цільової програми щодо протидії туберкульозу на 2013-2016 рр.» під головуванням заступника голови з соціальних та гуманітарних питань, Жовтневої РДА, голови районної КР з питань протидії туберкульозу, наркоманії та ВІЛ/СНІДу Олени Ткаченко, — повідомляють у Жовтневій районній раді.

Учасники: депутати районної ради, директора шкіл та представники батьківського комітету району, лікарі Жовтневої центральної районної лікарні, представники управління соціального захисту населення райдержадміністрації, обласних та районних ЗМІ, громадських організацій.

За словами Юрія Богатого, головного лікаря Жовтневої центральної районної лікарні, Жовтневий район займає провідну позицію щодо захворюваності на туберкульоз, яка має тенденцію до збільшення. Це частково зумовлено тим, що зросло виявлення нових випадків. Серед тих, хто захворіли приблизно 62% — представники груп ризику: непрацюючі, наркозалежні, ті, хто зловживає алкоголем, ВІЛ-інфіковані, біженці.

1Доповідь Юрія Богатого, головного лікаря ЖЦРЛ

На думку Людмили Піхтіревої, фтизіатра Жовтневої центральної районної лікарні, потрібно більше працювати з населенням в селах, у напрямках не тільки профілактики та прихильності до подовження лікування туберкульозу, а й подолання дискримінації щодо вже захворівших/перехворівших туберкульозом осіб.

2Доповідь Людмили Піхтіревої, фтизіатра ЖЦРЛ

В результаті обговорення було розроблено резолюцію щодо включення до районної цільової програми щодо протидії туберкульозу наступних заходів:

— Покращення стану виявлення осіб, хворих на туберкульоз завдяки виділенню коштів на придбання нового цифрового пересувного флюорографу.

— Впровадження на постійній основі у загальноосвітні школи району позакласних годин на тему: «Туберкульоз».

— Розробка розширеної санітарно-просвітницької програми для мешканців сіл: тематичні акції, вікторини та видання інформаційних матеріалів: буклетів, флаєрів, плакатів, тощо.

— Закупівля медичних препаратів для профілактики побічних ефектів при лікуванні туберкульозу.

— Розробка системи заходів з профілактичної роботи із залученням релігійних конфесій, підприємців аграрного сектору, голів селищних рад.

— Розробка дієвого механізму мотивації медичних працівників щодо підвищення рівня виявлення хворих на туберкульоз.

— Включення на постійній основі блоків соціальної реклами у районні друковані ЗМІ та розміщення зовнішньої реклами у селах району.

— Розробка дієвого механізму щодо доставки на обстеження хворих на туберкульоз асоціальних елементів міліцією.

image

За матеріалами Миколаївського обласного благодійного фонду
боротьби з туберкульозом «ВІТА-ЛАЙТ»

Читайте новини першими

Связанные статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Back to top button