В ПТУ №7 завітали справжні козаки (Відео)
В ПТУ №7 (Корабельний район Миколаєва) завітали справжні козаки. Хлопці та дівчата училища ніби то поринули у стародавні часи і трохи були збентежені такою зустріччю, бо всі ми звикли, що козаки — це минула сива давнина… Але є люди, які бережуть велику славу роду козацького.
Зустріч розпочав керівник фізичної культури училища — майор та курінний отаман Всеукраїнського козацтва Мамедов Айдин Ульвійович, який нагадав усім присутнім, що в різні роки в різний суспільно-політичний стрій, в різних війнах козаки завжди приймали участь, вони були сильними — наче гірські потоки, вільними — наче орли та мудрими — наче кобзарі.
Почесними гостями на цьому святі були Плужник Олександр Іванович – писар обласної ради Бузького козацтва, Губчин Володимир Федорович – обозний обласної ради Бузького козацтва, Василевський Олександр – отаман Богоявленського Бузького козацтва та Ярошевський Олександр, яких гостинно зустріли хлібом та сіллю господарі училища.
Присутні побажали юнакам великого щастя, благополуччя, бажання навчатися (тому що навчання – це велика праця), бути мужніми та зберігати духовність, реальне та майбутнє козацтва.
І щоб довго не баритися та не дати застоятися козаченькам – почали «Козацькі розваги», в яких приймали участь дві команди учнів груп №319 и №130.
Спочатку перевірили хлопців на знання історії та традицій козацтва. Козак та козачка (ведучі) задавали їм різня питання: «Коли в історії вперше згадуються українські козаки?», «Як називалось місце, де жили козаки?», «Хто був першим козацьким гетьманом?» та «Чому на Січі не було жінок?», а потім вже почалось саме найцікавіше – юнаків перевіряли, але краще сказати, вони самі себе перевіряли на силу, мужність, витривалість.
Навчання козаків починалось дуже рано, і проходило воно через танець (елементи гопака й козацького танцю), роботу та гру.
Ось і почали хлопці гратися: намагались один одному наступити на ногу, влаштували «бійку» мішками, виштовхували один одного з кола, сперечались, хто ж більше зробить жимів на спортивних знаряддях, фехтували шаблями (м’які клинки).
Із задоволенням всі спостерігали за технікою володіння палкою, яку показав Василевський Олександр, та за діями з залізним тараном (чи підсайдашним, захалявним ножем), які продемонстрував Ярошевський Олександр.
Отже, козак повинен володіти приладом, річчю, яка підвернеться йому під руку, для того, щоб захищати рідну країну, себе та свою сім’ю.
Свято закінчилось, визначені переможці, ось вони:
1 місце – група №130,
2 місце – група №319.
На завершення члени журі звернулись до присутніх:
«Шановна молодь, сьогодні це легкі ваші вправи – козацькі ігри та забави, а є дійсно воєнні вправи, тому займайтесь спортом, робить ранкову гімнастику, і все буде добре».
Козаки – це вільні люди, Козаки – безстрашні люди. Козаки – борці за волю, За народа кращу долю.Козак – це людина чесна і смілива, Найдорожче йому Батьківщина. Козак – слабому захисник, Й цінити побратимство звик.
«З давніх часів відвага та мудрість козацька і зараз нас дивує. Ця мудрість для нас як золото, як неоціненний скарб, який ми повинні зберігати, знати, плекати та примножувати. Тому всіх бажаючих (починаючи з 11 років, бажано з батьками) запрошуємо на тренування, де будуть надаватися ази системи козацького бою Спас.
Час проведення: понеділок – 19.00, середа – 19.00 (волейбол, фехтування на м’яких клинках, елементи бойового танцю, вивчення історії та традицій українського козацтва).
Місце проведення: Корабельний район, вул. Новобудівна, зона відпочинку «Чайка» (Яхтклуб).
З задоволенням чекаємо на вас. З повагою — Олександр Василевський».
Наталія Турухіна