В чому різниця між кредитом і кредитною карткою?

Кредит та кредитка представляють собою різні фінансові інструменти із відмінними умовами використання та способами функціонування.

Позика це фінансові ресурси та матеріальні активи, які кредитор надає позичальнику на певний період за певну відсоткову ставку. Зазвичай він надається для конкретних потреб на певний термін, як правило, 1-5 років. При укладенні угоди завжди визначається точна сума, і відсотки починають нараховуватися з першого дня після надходження коштів.

При зверненні до банку, варто мати на увазі, що його представники можуть поцікавитись, навіщо вам потрібні кошти. Залежно від вашої відповіді, вам буде запропоновано певний кредитний продукт.
Якщо, наприклад, ви плануєте придбати житло, радимо скористатись послугою іпотечного кредитування в «Банк Кредит Дніпро». У випадку з телефоном, телевізором, або холодильником, можна оформити цільовий споживчий.

В чому переваги і недоліки асигнування?

Плюси позики:
•    Може оформлюватись на велику суму до декількох мільйонів гривень та на досить довгий строк;
•    Є можливість отримати товар або послугу за необхідності, а сплатити за них потім;
•    Для невеликих кредитів не потрібно багато документів.

Мінуси:
•    Якщо ви вирішите взяти позику на тривалий термін, існує ймовірність, що віддасте банку значно більше, ніж запозичували, через високі відсотки.
•    Банк часто вимагає наявність застави або поручителя, яких не завжди легко знайти.
•    При отриманні цільового кредиту, кошти можна використовувати виключно для отримання певного товару чи послуги.

Якщо говорити про кредитну картку, то вона представляє собою більш гнучку опцію. За допомогою неї можна користуватися грошима на власний розсуд. При цьому слід розуміти, що кредитна картка з кредитним лімітом має певні обмеження по кількості та сумі покупок.
Також слід відзначити, що використовувати картку доцільно при оплаті покупок. Це може бути як онлайн-покупка, так і оплата у магазині через платіжний термінал. Однак, якщо вам потрібні готівкові кошти, картка не найкращий вибір. Зняття готівки, як правило, є дорогим задоволенням, оскільки може стягуватись комісія у розмірі 4% від суми.

Які переваги та недоліки пов’язані з використанням кредитної картки?

Кредитка має наступні переваги:
•    Позика може бути безкоштовною;
•    Після отримання кредитної картки ви можете користуватися коштами банку стільки разів, скільки потрібно;
•    Процес оформлення позики є досить простим. Зазвичай, для цього потрібен лише ваш паспорт та ІПН.
До недоліків належать:
•    Обмеженість за сумою. Кредитний ліміт зазвичай не перевищує 100 тисяч гривень (за винятком привілейованих карток для VIP-клієнтів).
•    Термін безкоштовного використання коштів за кредитною карткою обмежений пільговим періодом.
В цілому, обидва ці фінансові інструменти мають свої плюси та мінуси, вибір між ними залежить від індивідуальних фінансових потреб та обставин. У будь-якому, випадку важливо ретельно розглядати умови перед користуванням.

Читайте новини першими
Back to top button