Що таке кухарський ніж

Кухарський ніж – це, мабуть, самий відомий кулінарний інструмент, який став справжнім символом класичної та сучасної європейських кухонь. А куди дінешся, якщо особливості європейської кухні такі, що ніж необхідний для приготування більшості з страв! І саме тому шеф-ніж став головним інструментом справжнього шеф-кухаря!

Бо цей ніж має на диво багатоцільову функціональність, він ідеально підходить для нарізання овочів, м’яса, риби, подрібнення зелені тощо. Його широка бічна сторона леза ефективно давить зубчики часнику. Його руківям товчуть горіхи та спеції у ступках. Його міцним обухом розбивають скорлупу. Його широким клинком збирають по дошці нарізані інгредієнти та відправляють їх до каструлі.

Як правило, кухарські ножі мають спрямоване вперед лезо, широкий прямий клинок, розвинену п’яту (якою зручно розрізати та розколювати тверді інгредієнти) та плавно вигнуту ріжучу кромку. Крива ріжуча кромка сприяє плавному нарізанню та дозволяє використовувати класичний метод погойдування клинка під час різання. Використовуючи цю техніку, професійні кухарі можуть швидко та точно нарізати та подрібнювати неймовірну кількість різних інгредієнтів.

Хоча існують різні форми та техніки використання шеф-ножів (наприклад, виділяють їх французький та німецький типи, що дещо відрізняються один від одного), експерти підкреслюють, що кухарський ніж має бути певною мірою продовженням руки самого власника. Тому довжину ножа рекомендується підібрати так, щоби вона відповідала довжині передпліччя власника.

 

Як користуватися кухарським ножем

Як згадувалося раніше, кухарський ніж є одним із найбільш універсальних ножів на кухні, придатним для самих різних завдань.

Його універсальність робить його незамінним на кухні. Однак користувачі повинні бути обережними, щоби не різати на надто твердих поверхнях, які можуть затупити його, наприклад, гранітні, скляні стільниці чи кераміка, які можуть затупити навіть найгостріший ніж.

Сучасні кухарські ножі частіш за все виготовляються з якісної нержавіючої сталі на кшталт 1.4116, 3CrMoV або Sandvik, що забезпечує ножам чудове збереження гостроти, стійкість до іржі та довговічність.

Але треба пам’ятати, що навіть ножі з якісної нержавіючої сталі не рекомендується мити у посудомийній машині (робіть це вручну та ретельно протирайте ніж перед тм, як повернути його на підставку).

Друге важливе правило – ваш ніж має бути завжди гострим. Бо тільки гострий ніж буде керованим, різати ним буде легко і зможете не хвилюватись, що клинок під час роботи зненацька поведе кудись у бік.

Підтримувати кухарський ніж в оптимальному стані легко за допомогою мусату. Регулярне правлення на мусаті після кожного використання допоможе підтримувати гостроту ножа, забезпечуючи чудовий контроль і точність розрізів, що в кінцевому підсумку підвищує безпеку на кухні та знижує вашу стомлюваність.

Оволодіння мистецтвом володіння кухарським ножем є вирішальним кроком у вдосконаленні кулінарної майстерності. З навичками правильного та ефективного використання ножа приготування їжі стає швидшим, точнішим і менш виснажливим.

Хоча такі прийоми, як розгойдування або використання техніки маятнику, можуть здатися складними, візуальні посібники на YouTube можуть помітно спростити процес навчання. Відданість і регулярна практика є ключовими для подолання будь-якої прогалини в знаннях та вміннях.

 

Які ще ножі варто придбати крім кухарського

Незважаючи на те, що великий шеф, безсумнівно, самий універсальний і ефективний кухонний ніж, для виконання певних завдань можуть використовуватися деякі більш спеціалізовані леза.

Багато експертів рекомендують крім кухарського ножа мати на кухні такі ножі:

  •  Зубчастий ніж для нарізання хліба;
  •  Невеликий ніж для чищення овочів і фруктів.

Ніж для овочів, найменший ніж у будь-якому наборі (зазвичай має довжину леза приблизно 85 мм).

Завдяки своєму розміру ніж легкий і маневрений, що робить його ідеальним для точного різання. Він навіть дозволяє різати тримаючи інгредієнт на вазі у лівій руці, а не на обробній дошці (завдання, яке складно виконати великим кухарським ножем).

Ніж для овочів добре підходить не тільки для нарізання овочів і фруктів, він може замінити великий кухарський ніж у ситуаціях, коли останній може здатися громіздким і занадто довгим.

Що стосується зубчастого ножа, то він чудово нарізає свіжий хліб, не пошкоджуючи його. Його головна особливість полягає в здатності розпилювати хлібні та кондитерські вироби без зайвого на них тиску. В результаті хлібний ніж виявляється ефективним не тільки для нарізання тортів та свіжих булок, але й соковитих овочів і фруктів. 

А ще його пилка допоможе впоратися з, навпаки, такими дуже товстошкірими овочами, як гарбуз або патисон.

Джерело – https://grandway.ua/catalog/nozhi-kuhonnye/

Читайте новини першими
Back to top button