Російський агент за шпигунство на полігонах ЗСУ отримав 15 років ув'язнення: подробиці розслідування

Новини Миколаєва. У Миколаєві викрили шпигуна російської агентурної мережі. Агентом виявився місцевий інструктор з тактичної підготовки однієї з громадських організацій. Його завданням було отримати інформацію про місцезнаходження військової техніки та складів боєприпасів Збройних Сил України.

Після початку повномасштабного вторгнення він самостійно звернувся до російської Федеральної служби безпеки (ФСБ) і запропонував свою “допомогу”.

Під прикриттям тренувань українських військових він збирав розвіддані про розташування військових частин, а також намагався з’ясувати місцезнаходження іноземної техніки та складів з боєприпасами.

Під прикриттям тренувань українських захисників агент збирав розвіддані про дислокацію військових, а також намагався виявити місця базування іноземного озброєння та складів з боєприпасами.

Для отримання інформації він використовував українського військовослужбовця та передавав зібрані дані російським спецслужбам. Отримані відомості використовувалися росіянами для атак на військові об’єкти.

Після розкриття контррозвідниками Служби безпеки України шпигуна було затримано. Під час обшуків в його квартирі був виявлений мобільний телефон з компрометуючою інформацією, а також зброя та боєприпаси.

Досудове розслідування тривало майже рік. За цей час слідство встановило, що “інспектор” був у зв’язку з блогером Сергієм Лебедєвим, відомим як “Лохматий”, який переховується у Донецьку та працює на Федеральну службу безпеки Росії (ФСБ).

Чоловік вийшов на зв’язок з “Лохматим” через популярний месенджер і самостійно запропонував свою допомогу війні проти України.

Для збору розвідданих російський агент організовував навчальні заходи з тактичної підготовки місцевих мешканців на військових полігонах. Він намагався використовувати українських захисників, з якими знайомився під час тренувань у полі.

На підставі зібраних доказів суд визнав зрадника винним за двома статтями Кримінального кодексу України: стаття 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану) та стаття 263 (зберігання бойових припасів без передбаченого законом дозволу).

На підставі матеріалів, зібраних українською спецслужбою, суд призначив йому покарання у вигляді 15 років позбавлення волі.

Розслідування цього випадку проводили співробітники Служби безпеки України в Миколаївській області за процесуальним керівництвом обласної прокуратури.

Читайте новини першими
Back to top button