Робота адвоката - від Сократа до наших днів

Адвокатську діяльність можна порівняти з діяльністю лікарів, відмінність між ними лише те, що адвокат лікує, можна сказати, правову хворобу, а лікар лікує медичну недугу. Адвокатура загалом має дуже велику роль у житті практично будь-якої людини.

Особи, які повністю присвятили себе такій діяльності, повинні мати досить високі моральні якості. В Україні найчастіше адвокати стикаються з великими проблемами та труднощами, оскільки вони виступають у ролі опонента тих, хто має владу. Тому в такій професії людина має бути сміливою, стійкою і мужньою, це пов’язано з тим, що така професія часто пов’язана з різними ризиками та небезпекою.

Від адвокатів завжди потрібна велика сміливість, а також хороша завзятість для пошуку доказів. Судовий процес завжди полягав у боротьбі сильного зі слабким, багатого з бідним, тому ця боротьба завжди небезпечна і досить скрутна. Ця боротьба практично неможлива без втручання адвокатів. Для будь-якого професіонала своєї справи найголовнішими поняттями є обов’язок, гідність і честь, а також справжній професіоналізм. Кар’єрний успіх у професії адвоката насамперед залежить від повної довіри, а також поваги з навколишнього боку. Втрата цих факторів призводить до дуже поганих наслідків. Чим більше значення адвоката, тим більшими будуть до нього і вимоги. Насамперед йдеться про те, що важливо дотримуватись кодексу честі, а також до кінця бути на варті закону і бути нещадним до будь-якого прояву беззаконня

Існування адвокатури викликане самим життям

На ранніх стадіях розвиток людства, всі права та закони були досить простими та зрозумілими для кожного. Тому люди могли самі все вирішувати, не вдаючись по допомогу сторонніх осіб. Згодом з’явилася інша сторона, і з розвитком, будь-які людські відносини ставали дедалі складнішими й у з цим ускладнилися і правові норми. У зв’язку з цим більшість громадян не впевнені у знанні та застосуванні їх. Тому люди, які не мають спеціальної підготовки, не можуть самостійно вести свої справи, і зобов’язані звертатися за допомогою людини, яка максимально добре ознайомлена з усіма тонкощами процесуальних та матеріальних прав та має юридичний досвід. Так і з’явилася потреба в професії, яка навчена всім законам і може надати правову підтримку будь-кому, хто цього потребує. У прямому сенсі адвокатура означає правозаступництво, тобто надання правової чи юридичної допомоги особам, які її потребують.

Адвокатська справа в давнину

Само слово адвокат походить ще з давніх часів. І з латині означає запрошую або закликаю. У давнину кожна людина мала право, як самому представляти себе, так і запросити свого представника, його якраз запрошували для захисту юридичних прав. Раніше адвокатами називали родичів та знайомих, яких просили надати супровід у суді. Вже згодом цей термін почали застосовувати до спеціальних осіб, які виступали як захисники на суді. Найчастіше в літературі адвокатура описується як одна з найдавніших установ, так як вона існувала в різні часи і різних народів і навіть у давню годину.

У деяких письменників професія адвоката має майже божественне походження, як і присяжний, і суддя. В інших адвокатура виникла в той час, як і виник суд.

В той же час деякі письменники мають думку, що адвокатура є останнім кольором сучасної цивілізації.

Для того, щоб дізнатися, яка думка є правильною, треба розглянути перевірений матеріал і деякі факти, які поділяються на три групи.

Сучасна робота адвоката

У наш час адвокатура, звичайно ж зазнала безліч змін, порівняно з давніми часами, і це цілком нормально, оскільки цивілізація розвивається, з’являються новий закон і правила. Тому в наш час професійний адвокат повинен мати набагато більші знання, ніж колись. Це пов’язано з тим самим розвитком та появою різних нюансів, яких раніше не було, але з’явилися із запровадженням нових законів тощо.

Висновок

Виходячи з багатьох історичних фактів, можна побачити, як розвивалася адвокатура протягом багатьох століть, разом з розвитком цивілізації. Наша країна не виняток, і навіть зараз можна побачити перебіг її розвитку та становлення. Розвиток історії адвокатури триватиме ще не один рік, і цей процес неможливо буде зупинити, оскільки він іде поряд із розвитком людства.

Отримати якісну консультацію з різних судових питань, ви можете на нашому сайті

Читайте новини першими
Back to top button